Yanlış firmaya işçi girişi.!

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Yanlışlıkla A firması yerine B firmasına internet üzerinden tekrar işçi girişini yapmışım.

Bu durumda dilekçe ilemi iptal etmek gerekiyor.?
Yoksa 1 (bir) gün çalıştırıpta (aynı gün hem giriş hemde çıkışını yapıp) doğru firmaya girişini mi yapsam.?

Dilekçe ile düzeltmeye çalışsak sorun çıkarırlarmı.?

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: Yanlış firmaya işçi girişi.!

Sayın ZİNDAN
yapmış olduğunuz yanlışlığı yine internet üzerinden hallediniz. aylık prim ve hizmet bildirgesinde hem giriş hemde çıkış tarihi girersiniz. işten çıkış nedenine ise deneme süresi olan kısmı yazarsınız. dilekçe ile uğraşmayınız. işime gelmedi sabah aldığım işçiyi akşam işten çıkardım. zaten deneme amaçlı almıştım. doğru firmaya girişini ise zaten işleyişi biliyorsunuz. başınızı ağrıtmayın. Ha kurum açıklama isterse ayrıntılı yazarsınız.
hayırlı çalışmalar.

sn ZİNDAN

Öncelikle işçinin girişini girmesi gereken iş yerine hiç bir şey olmamış gibi yapınız.Daha sonra yanlışlıkla giriş yaptığını işverene ait iptal bildirge verin.ileride bir sorun yaşamamak için yanlış giriş yapılan işverenin ssk dosyasına bir dilekçe ile bildiriniz

Kolay gelsin..

bencede sayın özalp'ın dediği gibi yapın

Cevaplar için teşekkürler.

Yanlış olan firmada bir gün çalıştırmayı seçeceğim.Ertesi günde diğer doğru firmaya girişini yaptım.Sanırım fazla kurcalamamak lazım diye düşündüm.Ne olur ne olmaz.

İlginize teşekkürler.