fonradar

Yanlış firmaya yapılan işe giriş bildirgesi?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Merhaba arkadaşlar;
Büroda çalışan arkadaşlarımızdan biri, A firmasına 01.08.2011 tarihine bir işçinin Ssk girişini yapacağına B firmasına yapmış.
Şimdi bunu düzeltmek için nasıl bir yol izlenmeli.
Sskya gidip dilekçe verilerek firma düzeltmesimi yapılmalı.?

Yoksa ben doğru firmaya girişini yapayım, dilekçe ile yanlış olan iptal mi edilmeli?

Uygulamada başına gelen varmı arkadaşlar?

Cevaplar için teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: Yanlış firmaya yapılan işe giriş bildirgesi?

Neden işe giriş bildirgesini iptal etmiyorsunuz?

İşe giriş bildirgesi dün (27.07.2011) yapıldı.Sadece aynı gün içerisinde iptal yapılabiliyor sanırım.
Bir de yanlış giriş yapılan firmada sadece 1 gün çalıştırmak gibi bir seçenekte var, ama bunu yapmak istemiyorum.A firmasında gözükmemeli, hata yaptığımız bilinsin istemiyoruz.

siz işçi girişini doğru olan A firmasına yapın.
B firmasına yapılan giriş içinde; bir dilekçe ile durumu izah edip işe giriş bildirgesinin iptalini talep edin.

Başka bir yolda işçinin, b firmasında 1 gün gözükmesi (01.08.2011),
ertesi günde (02.08.2011) A firmasına girişinin yapılması ama bu durumuda karşı firmaya izah etmek heleki bordro veriyorsanız sıkıntı yaratabilir.

dilekçe ile düzeltmek en iyisi..

Evet aynı gün iptal edilmeli. Öncelikle A firmasına girişini yapın çıktısını alıp B firmasının bağlı olduğu kuruma dilekçe ile başvuru yapılarak iptal edilmesini için talep etmelisiniz.

Teşekkürler arkadaşlar.

arada gün farkı varsa memur kabul edermi

Gün farkı olmayacak ikiside 01.08.2011 tarihine yapıldı.

güzel çünkü orda ilk firmada 29 da başlayacaktı doğru yerde 01.08 de başlamış olsa gün kaybından dolayı durumu izah etmek memuru ikna etmek zor olurdu kolay gelsin.

SGK ya dilekçe yazın ve tutanak tutun bu kişi bu tarihde işe gelmemiştir ve işe gelmeyeceğini beyan etmiştir şeklinde..

Sigorta girişinin iptalinin yapılmasını istiyoruz dersiniz yaparlar.Telefonda sormuştum bir keresinde bana böyle cevap vermişlerdi..

Yanlış giriş yapılan firma üzerinden dilekçe verdik.Doğrusunu gördükten sonra iptal ettiler.
Problem çözüldü.
Teşekkürler.