Yanlış Verilen İşe Giriş Tarihi

Merhabalar...

02.06.2005 den buyana çalışan ışçimizi, Ağustos 2008 de çalışmak üzere işyerimizin şubesıne göderdık ve ara vermeden işçimizin sigorta girişini şubemize aldık. Eski işyerindende cıkış nedenini nakil olarak bildirerek çıkışını yaptık. Ancak subemizin 03.01.2009 da kapanmasından dolayı işçimizin girişini tekrar merkezimize alırken 04.01.2009 yerine 03.01.2008 olarak hatalı sekilde girişi yapıldı. Hatayı yapan personel normalde sistemin kabul etmemesi gerektiğini ayrıca SGK nın sitesinde Tahsisler Dairesi Başkalığının yazısındada " Bu uygulama, yasal süresi içinde verilen tekrar işe giriş bildirgelerini kapsadığından, yasal süresi geçirilen tekrar sigortalı işe giriş bildirgeleri internet ortamında alınmamakta, işverenlerce Kuruma kağıt ortamında verilmektedir" şeklinde yazdığını,bu uygulamanında yanlış olduğunu, dilekçe ve ekde sunulacak bazı evraklarla cezanın iptal edilebilineceğini söylüyor yardım ederseniz sevinirim

Alıntı : { http://www.ssk.gov.tr/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_DF?cpid=435 }

Teşekkürler.....

Ynt: Yanlış Verilen İşe Giriş Tarihi

size şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum. sigorta çıkışlarını internet ortamında bildiğim kadarıyla 10gün öncesine kadar yapabiliyoruz. işçinizin çıkışını henüz yapmadıysanız 02.01.2009 olarak yapsanız bir çözüm olurmu diye düşünüyorum. daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlar cvp yazarlar inş.

Ynt: Yanlış Verilen İşe Giriş Tarihi

Tavsiyeniz için teşekkür ederim...Tecrübeli arkadaşların da yardımı olursa bencede iyi olur