fonradar

Yanlış Yazılan Defter Sayfası

Yevmiye defterini yazdırırken 1.sayfayı tekrar 5.sayfaya yazdırdım, daha sonra defteri yazdırmaya devam ettim ;bir sorun olurmu ?

fatura iptal eder gibi, yazılanların üstünü karalamayacak şekilde tükenmez kalemle iptal yazıyoruz, sorun olmaz

arkadaşlar merhaba;
bende defter yazdırırken bir anlık boşluğumla 100 sayfam silik çıktı toner bıttığı için :( allahtan fazladan defterım vardı bende yenıden yazdırdım o sılık çıkanlarıda ıptal yazıp klosere taktım sızce sıkıntı oluşurmu notere onaylatırken bugun gönderıcem notere ama sıkıntı çıkmasından korkuyorum.

arkadaşlar merhaba;
bende defter yazdırırken bir anlık boşluğumla 100 sayfam silik çıktı toner bıttığı için :( allahtan fazladan defterım vardı bende yenıden yazdırdım o sılık çıkanlarıda ıptal yazıp klosere taktım sızce sıkıntı oluşurmu notere onaylatırken bugun gönderıcem notere ama sıkıntı çıkmasından korkuyorum.

:):) Noterin onaylamadığı deftere mi yazdırdın?

Noter kapanış onayından bahsediyorsunuz sanırım, o noterin problemi değil ki sorun çıkartsın, usülsüz bir yazım varsa (ki bahsettiğiniz açıklanabilir bir durum) maliye sorar en fazla, noter sadece son kayıt yapılan sayfa altına görülmüştür şeklinde onay verir. Zaten noter aradaki sayfaları da incelemez.

Selamlar
Fazladan defter derken,sanıyorum yeterli sayfa var demek istediniz.Aksi halde,tasdiksiz (veya ek yevmiye dışında tasdiklide olsa farklı yevmiye numaralı) bir deftere döküm almak mümkün değildir.Eğer kastınız yeterli sayfa ise sorun değil,devamındaki sayfalara yazdırma işlemini yapabilirsiniz.
Ancak,noter,defter sayfalarını kontrol etmiyor ise de defterin bir bütün halinde muhafazası gerekir.Yani hatalı basılan sayfaların da defterde sıra ve sayfa numarası olarak yerinde olması gerekir.Ayrı bir yerde muhafazası mümkün değildir.Defter hatalı sayfaları ile bir bütün halinde muhafaza edilmelidir.

merhaba,

bir meslek mensubu arkadaşım yanlışlıkla 2014 defterine 2013 yılını yazdırmış. Dalgınlığına gelmiş 2 şirketin defterini bu şekilde yazdırmış. Noteri aramış ama noter düzeltme yapamıyormuş..
Bundan sonra ne yapılabilinir?

Selamlar
2014 defterinde yeterli sayfa kalmışsa,yazılan sayfalara iptal notu düşerek,kalan sayfalara 2014 yılı yazdırılabilir.Yeterli sayfa yoksa 2014 yılı için ek defter tasdik edilebilir.
2014'ü kurtarmak kolay.2013 yılına 2014 yılını yazdırmaya başlasaydı o daha kötü olurdu :)

2013 yılının 2014 yılı defterine yazılması çok önemli bir hatadır. 2014 yılı defterleri, 2013 yılı aralık ayında onaylatıldığına göre, 2013 defterlerinin en azından aralık ayına kadar yazdırılmadığını kendi elimizle tasdik etmiş oluyoruz. Bazı inceleme elemanları bu şekildeki defterlerdeki kdvlerin indirilemeyeceğini iddia ederek ceza uyguladıkları görülmüştür. Bu nedenle defter yazdırma işleminin çok dikkat edilmesi gereken bir husus olduğunu arkadaşlarımıza hatırlatırım

Selamlar
2014 defterinde yeterli sayfa kalmışsa,yazılan sayfalara iptal notu düşerek,kalan sayfalara 2014 yılı yazdırılabilir.Yeterli sayfa yoksa 2014 yılı için ek defter tasdik edilebilir.
2014'ü kurtarmak kolay.2013 yılına 2014 yılını yazdırmaya başlasaydı o daha kötü olurdu :)

Tahsin dostum,

Hiç öyle değil. Defteri süresinde yazdırmadığının açık delili var ortada. Sence Res'en takdir sebebi değilmi ? Gerisini yazmıyorum.