Yarın Şirkette Son Günüm - İhbar Süresi Hesabı

Arkadaşlar Merhaba,

01.03.2012 Tarihinde bir şirkete girdim.
13.05.2013 Tarihinde ise istifa dilekçesini verdim.
Şimdi Sorun şu.
Normalde 5 iş günü yıllık izin hakkım var.
işe gireli 6 aydan fazla olduğu için ihbar süresi 4 Hafta.
Hesaba göre hiç izin hakkım olmadığını sayarsak 10.06.2013 tarihinde çıkıyor olmam lazım işten.
ancak bu süre içerisinde günde 2 saatten toplamda 60 saat iş arama iznim oluyor.
bir kaç sorum var şuan.
ben şirkete ayın 31.05.2013 tarihinde ayrılmak istediğimi söyledim.
şimdi bu hesaba göre ayın 1. inde çıkarsam içeride alacağım kalıyor mu.?
mesela bu 60 saat hesaplanırken c.tesi ve pazar sayılıyor mu.?
5 günlük yıllık iznimi 10 gün erken çıktığım için oraya hiybe ediyorum diyelim ancak normal şartlarda bunlar izin olduğu için zaten çalışmadan ücret alabileceğim süreler oluyor. bunu o süreden düşsek bile ücretini alıyor olmam gerekmiyor mu.?

ben 31.05.2013 tarihinde işten ayrılsam alacak ücretim olur mu.?
Not: C.tesi günü yarım gün çalışıyoruz

Normalde;
-işten ayrılacağınızı , ihbar süreniz kadar önceden işverene YAZILI olarak bildirmeniz ve ihbar süresi sonunda ayrılmanız gerek.
-ihbar süreniz 4 hafta ise, 4 hafta içindeki şirketinizdeki çalışma günlerinizde günlük 2 saat iş arama izniniz vardır. İhbar süreniz içindeki her takvim günü için iş arama izni var şeklinde değildir uygulama , hangi gün çalışıyorsanız, o gün için iş arama izniniz vardır,toplam süreyi hesaplamak için de, ihbar sürenizin sonuna kadar işe gidecek olduğunuz gün sayısı x 2saat = toplam iş arama izni süreniz olur, bunu da dilerseniz işverene bildirmek şartıyla topluca kullanabilmeniz mümkün olur.
Ancak anlaşdığım siz ihbar süresinin sonuna kadar çalışmayacaksınız, yani ihbar öneline uymuyorsunuz. Bu durumda da iş arama izniniz ihbar süresi x2saat olamayacak, ancak çalıştığınız gün sayısı x 2 saat olabilecek.
Bunun yanında ihbar süresine uymadığınız için işverene ihbar tazminatı ödemek zorunda kalırsınız, işveren talep ederse.
-5 gün kalan izin sürenizi , normalde ihbar sürenizden düşemezsiniz, iç içe geçemez ihbar ve izin süresi.
- sonuçta , çalıştığınız süreye ilişkin ücretinizi ve kullanılmamış izin süresine karşılık ücretinizi almanız, 4 haftalık ihbar tazminatı ödemeniz , olması gerekendir.