fonradar

Yasal sürenin üzerinde çalışmak

Merhaba bu işlerin erbablarına birşey danışıcaktım..Ben 1,5 aydır özel bir firmada çalışıyorum çalışma saatlerimiz,
H.içi 08:30 - 19:00
Cmtesi 09:30 - 14:00
yani ortalama haftalık 60 saat çalışıyoruz..
şimdi kuzenımın nikahı vardı cmtesi günü cuma akşamından ara ona göre söylerim dedi müdür şuan izin vermediğini söyledi bende kusura bakmayın ama işten ayrılmak zorunda kalıcağımı söyledim..Cuma akşamı ulaşmaya çalıştım ulaşamadım cmtesi işe gitmedim pzartesi oldu senle çalışmayı düşünmüyoruz dediler bende zaten böyle olmasını baştan söylemiştim dedim nyse akabinde sizi şikayet ediceğimi söledim çünkü banka hesabıma yatırılan asgari ücret elden para veriyorlar ayrıca çalışanlara ama bankada gözüken asgari ücret ve 45 saat çalıştırmalı bildiğime göre.. bende az önce bankadan hesapbıma yatırılan paranın dökümünü aldım ilk olarak gerisini de sizlere soruyorum bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim çalışma bakanlığına mı gitmeliyim ne yapmalıyım lütfen kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim çünkü yarın ne yapılıcaksa halletmeyi düşünüyorum..
Şimdiden tşk ederim Allah razı osun herkezden..

Ynt: Yasal sürenin üzerinde çalışmak

ben sadece şu duruma birşeyler yazacağım..haftalık çalışma süresi 45 saattir fakat işveren 45 saatin üzerinde bir çalıştırma yapabilir ancak mesai ücreti ödemek zorunda kalır yarım saat çalıştırsa dahi. ve işveren günde en fazla 11 saat çalıştırabilir işçiyi..