fonradar

Yatırım Tesvik Belgeli Fatura

fb1907

Katkı Sunan Üye
imalat yapan firmamiz yatirim tesvik belgeli fatura kesecek ve kdv tahsil etmeyecektir. Faturayı keserken alt kısmına yazmamız gereken bir ibare varmıdır.Su su nedenden dolayı kdv tahsil edilmemistir diye yorumlarınızı bekliyorum...

Ynt: Yatırım Tesvik Belgeli Fatura

faturaya yazmanız gereken " .... sayı ve ..... tarihli Yatırım Teşvik Belgesi göre 3065 sayılı KDV kanunun 13/d maddesi gereğince KDV tahsil edilmemiştir."

YTB ile satış dikkate edilmesi gereken bazı noktalar vardır.YTB yazılı olan her şey KDV istisnası sağlamaz.Burada ayrıntılı bil var.Bir incelemenizi tavsiye ederim http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=23372.msg136641#msg136641

bilgilendirme icin tesekkurler...

imalat yapan bir firmamız yatırım teşvikli makina satışı yaptı. bununla ilgili kdv beyannamesinde nasıl bir işlem yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. ft bedeli 63.000.-

canan_81 ' Alıntı:
imalat yapan bir firmamız yatırım teşvikli makina satışı yaptı. bununla ilgili kdv beyannamesinde nasıl bir işlem yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. ft bedeli 63.000.-

Özel Msj ile gönderdim

ferhat ' Alıntı:
canan_81 ' Alıntı:

Özel Msj ile gönderdim

arkadaşlar mesajlarınızı burdan yayınlarsanız herkes faydalanabilir.

Merhaba Ferhat bey acaba rıca etsem bana da yapılması gereken ıle ılgılı bılgı verebılır msıınız ?Canan hanımın sıze sordugu durum ıcındeyım.Sımdıden cok tesekkur ederım