Yazar Kasanın Arıza Yapması Sonucu Tutanak

halilcan-28

Katkı Sunan Üye
Dostlar Merhaba,

Yazarkasanın arıza yapması neticesinde tutulan tutanağın ödeme emri nihayet geldi... Rakam hayli yüksek.. 9.500 YTL gibi bir rakam... bu konuda bir dava örneğini istirham ediyorum... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Sayın Halilcan,

Malumunuz Ödeme Kaydedici Cihazın arızalanmasının cezası yoktur.Ancak arızalı olarak kullanılmasının cezası vardır.

Dava için öncelikle tutanakla tespit edilen eksikleri açıklayabilirseniz örnek kararlar bulabiliriz.Öncelikle ceza gerektiren bir fiil işlenmişmi bunu bilmeliyiz.İlk aklıma gelen tek tespit için birden fazla Özel Usulsüzlük cezası kesilmişse yargıda bu tek cezaya indirilmektedir.

teşekkürler

Sayın Ekici hemen yanıtınız için teşekkürler, Söz konusu ödeme emri şu anda gelen evrak prosodüründe...bana ulaşır ulaşmaz muhteviyatı konusunda bilgileri aktaracam.... teşekkürler.....

Sayın Halilcan,

Sanırım gelen Ödeme emri değil Ceza İhbarnamesi, Ceza ihbarnamesinde kesilen ceza türünü ve hangi maddeye göre kaç kat kesildiğini görebilirsiniz ancak ekinde Tutanak olmayacaktır zira tutanak evvelce işletmede düzenlenmiş ve bir örneği düzenlendiği anda işletme sahibine verilmiştir.Ceza İhbarnamesinden ziyade bu tutanakdaki tespitlerin bilinmesine ihtiyacımız vardır.

nihayet geldi

Sayın Arkadaşlar Evrak önümde, sayın Ekici üstadın dediği gibi vergi ceza ihbarnamesi... nedeni 1- 353/2 2- 82 3100/8-2 gereği...
3074 öucz... 118x78 9.204 YTl....azami sınır 5.500 olduğundan..5.500 denilmiş.... Umarım açık yazmışımdır...Herkese kolay gelsin....

Sayın Halilcan,

Söylediğim gibi tek tespite 78 ceza ve tek ceza kesilmesi konusunda bolca Danıştay kararı var kolayca bulursunuz bu konu hatırladığım kadarıyla antep forumdada işlendi.Ancak önemli olan birde tutanağı görmeniz ve isnat edilen fiili tam olarak belirlemeniz.Gerek duyarsanız dava dilekçesi örneğinide gönderirim uyarlarsınız.

teşekkürler

Sayın Ekici ilgi ve alakanız için teşekkür ederim....isnad noktası, memurlar, Satış yapan arkadaşlara sormuşlar "arızaya rağmen kaç kişiye satış yaptınız" onlarda da aşağı yukarı 70-80 demişler.....dilekçe örneğini gönderirseniz memnun olurum... hatta mail olursa daha makbule geç[email protected]....
kolay gelsin

hocam

Sayım M.Kemal Ekici Hocam Herhalde Gelmediniz bugun...Özlemle yardımlarınızı Bekliyoruz... İyi akşamlar....

Sayın Halilcan,
Bir dosyayo [email protected] adresinize iki kez gönderdim hatta birinde kendime ait diğer bir e-posta adresimede yolladım orauya gelmiş tekrar göndereceğim.Alıp almadığınızı heber verirseniz ona göre tekrarlarım.
Bugün diğer forumlara rahat girmeme rağmen alomaliye foruma zo r giriyorum sanırım bizde bir problem var.

Teşekkür

Günaydın,

Bilgisayarımı açar açmaz, e-maillerinizle karşılaştım..Faydalı, yararlı, kapsamlı bilgileri aldım..İnanın çok sevindim, duygulandım...sağolun varolun...Forumun gücünü, yardımlaşma, dayanışma, sevgi , saygı gibi güzellikleri, kavramları bilfiil ifade ettiniz gösterdiniz..teşekkürler üstadım....

Kolay gelsin