fonradar

Yazarkasa Alabilir Yazısı İlk Açılışta mı ? Yoklamadan Sonramı Alınabilinir?

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Şahıs firması açılışı yapacağız evrakları vergi dairesine verdiğimiz gün aynı zamanda yazar kasa alabilir yazısı alabilirmiyiz yoksa yoklama tutulduktan sonramı yazar kasa alma yazısı verilir?
Yani yazar kasa alma yazısını alabilmek için yoklamanın tutulmasını beklemek zorundamıyız?
Teşekkürler

Eğer açılış matbu formunda SMMM kaşenizi basar ve imzalarsanız yoklama beklenmeden açılış işlemi yapılacağından diğer işlerinizi de yaptırabilirsiniz.

Eğer açılış matbu formunda SMMM kaşenizi basar ve imzalarsanız yoklama beklenmeden açılış işlemi yapılacağından diğer işlerinizi de yaptırabilirsiniz.
Üstat SMMM sözleşmesi olacak ve vergi levhası alınacak aynı zamanda yoklama beklenmeden yazarkasa yazısınıda alabilirmiyiz? Pek anlamadım söylemek istediğinizi
İyi Çalışmalar

Şimdi vergi dairesinden geliyorum
SMMM sözleşmesi ile açılış yapıldığı zaman, yazar kasa alabilir yazısını da veriyorlar
Teşekkürler

Şimdi vergi dairesinden geliyorum
SMMM sözleşmesi ile açılış yapıldığı zaman, yazar kasa alabilir yazısını da veriyorlar
Teşekkürler

hocam işe başlamayı verdikten sonra sicilden mükellefiyet açılışı mı yaptırdınız.
dosya memuru yoklamayı görmeden veriyor mu izin yazısını

peki yazarkasa servisi ökc devrinde sıkıntı çıkarıyormu yoklama olmadan.

izin yazısını aldıktan sonra yazarkasa levhasınıda alabildinizmi yoklama olmadan.

hocam işe başlamayı verdikten sonra sicilden mükellefiyet açılışı mı yaptırdınız.
dosya memuru yoklamayı görmeden veriyor mu izin yazısını

peki yazarkasa servisi ökc devrinde sıkıntı çıkarıyormu yoklama olmadan.

izin yazısını aldıktan sonra yazarkasa levhasınıda alabildinizmi yoklama olmadan.

Üstat smmm sözleşmesi ile açılış yaptık ve vergilendirme servisinden yazarkasa yazısı aldık ve aynı gün yazarkasa alınıp levhası teslim edildi
Yoklama halen gelmedi düşünün yani
İyi Çalışmalar