fonradar

Yemek Bedelinin Brütü Hesaplanması?

merhaba
günlük 7.20 tl net yemek bedeli maaş hesabında brütü ne kadar olur? sadece ssk işçi primi ve işsizlik işçi kesilecek günlük muaf tutar ne kadar olacak? matrahı nasıl hesaplayabilirim. bir program aracılığı ile yaptım 8.47 verdi ama doğru olup olmadığını bilen biri izah ederse sevineceğim.

Ynt: yemek bedelinin brütü hesaplanması?

eğer yemek bedeli ücret olarak veriyorsanız ücret gibi tüm kesintilere tabidir
sadece asgari ücretin %6 sı kadarı ssk primine tabi değildir

tüm kesintilere tabidir demişsiniz. benim bildiğim sadece ssk primi kesilecek gelir vergisi ve damga kesilmeyecek. 10 tl geçmediğinden dolayı gelir vergisi kesintisi olmayacak.
ücret olarak ödemek istiyorum. ama brütü nasıl hesaplanır

sizin bahsettiğiniz
eğer işyeri dışında bir lokanta,retorant vs.gibi bir yerle anlaşır ve işçiler orada yemek yerler ise uygulanır
sizin durum nakit ücretgibi
normal ücret gibi brütleştirin

Ynt: Yemek Bedelinin Brütü Hesaplanması?

daha önce içinden çıkamadığım bir konu.ilgiyle izleyeceğim.

merhaba apaçi
evet nakit olarak yani ücret olarak ödemeyeceğiz. dışardan bir yer ile anlaşarak ödeyeceğiz. mesela yol bedeli 2,50 tl ödeyeceğiz ama bürüt olarak 3,49 olarak biri buldu. bende merak ediyorum förmül olarak nasıl buldu? bunu çözemiyorum

aynı zamanda bu konu ile ilgili bir başka sorum olacak. çalışan işçilere dışardan bir lokanta ile anlaşarak yemek vermek istiyoruz. resmi bir kurum olduğumuzdan ihale ile yemek hizmetini alacağız. bir de bu hizmette kartlı sistem var multinet gibi. o şekilde bir firma ile de anlaşma durmumuz var. benim merak ettiğim bu şekilde yemek yardımından yararlanan işçiler için aycıca ssk kesilir mi? yasal kesintiler nelerdir? işçilerin sadece yemek yemeleri ile mi kalır.?

internetten ücret netten brüte diye arattır
brütten nete hesaplama var fakat netten brüte otomatik yapılacak
ayrıca multinetler sadece gider olarak yazılır işçiler için hiçbir kesinti uygulanmaz