fonradar

Yeni 2009 Kdv Tevkifat Hakkındaki Görüşleriniz...

2.1.3.5. Danismanlik ve Denetim Hizmetleri

Tebligin (B/1.b) ayriminda sayilan idare, kurum ve kuruluslara sunulan piyasa etüt arastirma ve ekspertiz hizmetleri ile bu kuruluslara yapilan herhangi bir teslim ya da hizmet kapsaminda veya bu teslim ya da hizmetin devami niteliginde verilen ve bedeli ayrica belirlenen egitim hizmetleri danismanlik hizmeti kapsaminda degerlendirilecek ve tevkifata tabi tutulacaktir.

Uluslararasi gözetim sirketleri tarafindan ifa edilen gözetim hizmetleri ile araç, makine, teçhizat ve benzerlerinin kalite kontrol ve test edilmesine iliskin hizmetler de bu kapsamda tevkifata tabidir.

Avukatlarin hukuki ihtilaflarla ilgili olarak yargi mercileri nezdinde veya yargi kararlarinin sonuçlari ile ilgili olarak vekâlet akdi çerçevesinde (icra vb.) verdikleri hizmetler de dâhil olmak üzere avukatlik ve danismanlik hizmetleri de tevkifata tabidir. Ayni sekilde SM, SMMM ve YMM'ler ile bunlar tarafindan olusturulan sirketler tarafindan verilen muhasebe, denetim, rapor hazirlanmasi, danismanlik ve benzeri hizmetlerde de tevkifat uygulanacaktir.

Yazili ve görsel medya takip hizmetleri ile ilan, reklâm ve benzeri hizmetler danismanlik ve denetim hizmetleri kapsaminda degerlendirilmeyecektir.
http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1079&uid=8f7BctryBgoKzCGS&type=teblig
buradan taslak hakkında bilgi edinebilrisniz arkadaşlar....
iyi çalışmalar...

Ynt: Yeni 2009 Kdv Tevkifat Hakkındaki Görüşleriniz...

Tuttular bu tevkifat yöntemini. Kümesteki tavukları yolmaya devammm :-\

Bi Bu Tevkifat Olayı Eksikti, Artık Herşeyimiz 4 / 4 lük Olmuş Oldu

Ek iş. Tevkifat kimden ne için yapılır hangi maksatla yapılır, Meslek Mensubu bu tanım içindemidir, olmalımıdır?