fonradar

Yeni Açılışta Hatalı Tarih İşçi Girişi

tarkaniz72

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar yeni işyeri 10.temmuz 2014 de 1 işci çalıştırmaya başladı Açılış işyeri bildirgesinde yazılı.
-Ancak ben 2 işcininde işcinin işe girişini 18.Temmuz yapmışım. 1 aylık vaktim var yeni işyeri olduğu için. Peki bu işcinin işe girişini nasıl 10. temmuz olarak değiştiririm.

Hayır öyle yapmanıza gerek yok.Siz 1 kişiyi 10 Temmuz tarihli giriş yapın.Sonra SGK'ya dilekçe yazın.O kişinin asıl işe başlama tarihinin 10 Temmuz olduğunu ancak sehven hem 10 Temmuz hem de 18 Temmuz tarihli giriş yapıldığını ve mükerrer kayıt olduğunu yazın.18 Temmuz tarihli giriş bildirgesinin iptalini isteyin.Dilekçenin arkasında her iki tarihli işe giriş bildirgelerini ekleyin.SGK 18 Temmuz'u iptal eder.Siz 10 Temmuz olarak devam edin.

Uğraşmak istemiyorum derseniz dediğiniz gibi 1 kişi bulup 10 Temmuz'a giriş yapın.Sonra 10 gün geriye çıkış verirsiniz.Birkaç gün sigortalı gözükmüş olur prim ödersiniz.

Peki bu durumda (1 kişi bulup 10 Temmuza giriş yapıldığında) 30 günlük süreden ötürü indirimli i.p.c. uygulanacak doğrumudur.?

Yeni açılan sigorta dosyalarında 1 aylık süre oluyor giriş yapmak için.O yüzden ceza çıkmaz 10 Temmuz'a giriş yapıldığında.

Malum temmuz ayı mali tatil ayı. 18/07 tarihli işe giriş yaptığınız bir kişi için 10/07 tarihli giriş sonrasında 17/07 tarihli çıkış yapabilirsiniz.

Malum temmuz ayı mali tatil ayı. 18/07 tarihli işe giriş yaptığınız bir kişi için 10/07 tarihli giriş sonrasında 17/07 tarihli çıkış yapabilirsiniz.

Bu aklıma gelmemişti bak.İlgili kişiyi 10 Temmuz tarihine giriş yapın sonra 17 Temmuz tarihine çıkış yapın.Zaten 18 Temmuz tarihli girişi var arada hiç eksik gün olmadan devam etmiş olur.

Herhangi bir değişikliğe gerek yok.Yaptığınız işlemlerden bir ceza yemezsiniz.İlla işyeri ilk açıldığında eleman sigorta edilecek diye bir kural yok.Kalsın böyle.

Herhangi bir değişikliğe gerek yok.Yaptığınız işlemlerden bir ceza yemezsiniz.İlla işyeri ilk açıldığında eleman sigorta edilecek diye bir kural yok.Kalsın böyle.

Bu konu geçen günler tartışılmıştı.Dediğiniz gibi açılış gününe yapmaya gerek yok illaki.SGK'da teyit etmişti bunu.Ama insan yinede korkuyor birşey çıkar diye.Az bişey değil çünkü cezalar.