Yeni Ba/ Bs

asiye

Katkı Sunan Üye
yeni yayınlanan ba/bs formlarında akaryakıt pompalarına bağlı ödeme kaydedici cihaz fişleride beyan edilecekmi.akaryakıt fişlarini kime ne kadar olduğunu ne bileceğiz.her gün ayrı bi iş yükü..

Ynt: Yeni Ba/ Bs

herkes halinden işinden gücünden memnun galiba.hiç cevap yok.

Arkadaşlar merhaba,

Yeni ba bs formlarında diğer mal ve hizmet bedeli satırı formlardan çıkarıldı ancak formları onayladıktan sonra alınan bildirim alındılarında hala diğer mal ve hizmet toplamı diye bir satır var.Başlangıçta güncelleme yapmadığımı düşündüm ama güncellemede yaptım.01/02/2010 güncellenme tarihi yazıyor b formları için bdp de.Sizde de aynı problem varmı acaba ???

Benim gönderdiğim bs bs lerde de diğer kısmı 0 olarak görülüyor.

Diğer kısmını kaldırdıklarını düşünerek o satırın hiç olmaması gerektiğini düşünmüştüm demekki mevzuatta kaldırdılar ancak alındılardaki satırı henüz kaldıramamışlar.Bende de diğer kısmı sıfır olarak görünüyor, o halde bende bir problem yok :) teşekkürler cevabınız için Bülent Bey

ba-bs ler pazartesiye uzamıyormu ? herkes 28.02.2010 son diyor. tatil günleri için yeni bi düzenlememi var ? kafam karıştı :(

Ba ve Bs Formları 01 Mart 2010 tarihine kadar verilebilecek

Bilindiği üzere, 4 Şubat 2010 tarih ve 27483 sayılı Resmi Gazete?de yayımlanan 396 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği?nde, Bilanço esasına göre defter tutan mükelleflerin Form Ba ile Form Bs bildirimlerinin 2010 yılı ve müteakip yıllarda verilmesine ilişkin usul ve esaslara yönelik açıklamalara yer verilmişti.

Yayımlanan söz konusu Tebliğde, formların verilme süresine ilişkin olarak, takip eden ayın birinci gününden itibaren son günü akşamı saat 24:00?e kadar verilebileceği yer almaktadır. Ancak 28 Şubat 2010 tarihinin Pazar gününe gelmesi nedeniyle ilgili formlar 01 Mart 2010 Pazartesi gününe kadar verilebilecektir.

Detay bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

Kaynak: GİB (Tıklayınız)