Yeni Forum Sistemi

administrator

Administrator
Yönetici
Forum Yönetimi
Sevgili Forum Üyeleri,

Yenilenen Alomaliye.com Forum sisteminin tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz. Uzun yıllardır proje aşamasında kalan yeni sistemi nihayet 3günlük yoğun bir çaba ile transfer edebildik. Transfer sürecinde eski forumdaki tüm bilgiler aktarılmıştır. Karşılaştığınız hatalar veya istekler ile ilgili bu konu altına mesaj atabilirsiniz.

Bu yeni sistemle birlikte daha önce olmayan bazı özelliklere sahip olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Bir takım özellikleri önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz. Aynı zamanda foruma yeni bölümler eklenmiştir ;

- Güncel Konular & Haberler (alt bölüm spor)
- Mizah Eğlence
- Forum Hakkında
- Forum Kuralları
- Ücretli Üyelik Bölümü

Son olarak artık mobil telefonlardan foruma mobil görünüm ile giriş yapabilirsiniz.

Saygılarımızla
Alomaliye.com Forum Ekibi

Forumumuzun yeni sayfa düzeni ve yeni eklentilerle daha keyifli ve faydalı hale geleceğini umar,tüm forumdaş ve yöneticiler için hayırlı olmasını dilerim.
Saygılar

yeni gelen mesajları okuduktan sonra okunmuş say seçeneği vardı göremedim
böylece mesejları tekrar tekrar okumamış oluyorduk

Hayırlı olsun herkese.Daha profesyonel görünüyor artık :)
Şimdilik biraz karışık geliyor.Ama daha eski formatıda hatırlıyorum da o zamanda başlarda alışamamıştık.Buda kesinlikle daha iyisidir, kullandıkça göreceğiz.

Telefondan bağlanabilmek güzel olmuş ama kesinlikle...

Bir de ücretli bölümü biraz açar mısınız?
Nasıl olacak o?

Beğen seçeneği de güzel olmuş. :alkış: Eskiden teşekkür vardı ama kimlerin teşekkür ettiğini bilmek isteyenler oluyordu.

Bir de beğenmedim seçeneği mi olsaydı ne? :banghead:

Beğen seçeneği de güzel olmuş. Eskiden teşekkür vardı ama kimlerin teşekkür ettiğini bilmek isteyenler oluyordu.

Bir de beğenmedim seçeneği mi olsaydı ne?

İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz Ahmet Bey, moderatör yetkileriniz en kısa sürede geri kazandırılacaktır. Üyelerin kolay alışması için forumun yeni özellikleriyle ilgili birkaç konu açılacaktır.

@ss49 nickli üyemize ücretli üyelik ile ilgili cevap şu linkte verilmiştir: http://forum.alomaliye.com/ucretli-...liye-com-forum-premium-uyelikler-satista.html

Eski forumda okunmamış konulara bakınca tekrar çıkmıyordu?
Burada o özellik varmı?Nerede?
"Yeni Yazılan Mesajlar" başlığı altında ise, okuduktan sonra halen orada duruyor onlar?
Bir de sadece bizim cevap verdiğimiz konular ayrı bir başlık altında bulduğumuz alan vardı eskisinde, ona benzer bir sayfa varmıdır?

Eski forumda okunmamış konulara bakınca tekrar çıkmıyordu?
Burada o özellik varmı?Nerede?
"Yeni Yazılan Mesajlar" başlığı altında ise, okuduktan sonra halen orada duruyor onlar?
Bir de sadece bizim cevap verdiğimiz konular ayrı bir başlık altında bulduğumuz alan vardı eskisinde, ona benzer bir sayfa varmıdır?

tespitlerinize katılıyorum bahsettiğiniz konu forumda daha hızlı aktif olmak için çok iyi idi şimdi biraz zor oluyor tam anlamıyla konu ve
olaylara hakim olmak

Merhaba,

Konulara abone olarak mesaj takibi yapabilirsiniz. Ardından üst menüde Yararlı Linkler > Aboneliklerimi Göster diyerek seçtiğiniz konuları görüntüleyebilirsiniz. "Okundu Say" fonksiyonunu tekrar gözden geçireceğiz.

Diğer forumda olmayan özelliklerden bazıları
- Forum Mobil Görünüm:
Ekli dosyayı görüntüle 5

• Gelişmiş Profil Alanı ( Üye profillerine ziyaretçi mesajları atma (bknz:facebook duvar), üyenin forumda nerede olduğunu görme, üyenin ayrıntılı istatistikleri vs)
  • Arkadaşlık Kurma Eklentisi
  • Beğen Butonu (Bu butonu üyelerimiz aktif olarak kullanmalıdır. İleride yapılacak olan istatistikte ençok beğenilen mesajlar ve konular ortaya çıkacaktır. Bu yüzden beğen butonunu kullanalım, kullanmayanlara önerelim)
  • Özel Premium Üyelik Alanları
  • Üye Albümü Oluşturma (üye kendi fotoğraf albümünü oluşturabilir)
  • Gelişmiş Mesaj Yazma Paneli
  • Sosyal Grup Kurma (Üyeler kurdukları gruba insanları davet edebilir, grup etkinliği oluşturabilir)

Sağ üstte "üye kontrol paneli" gir. Sağ aşağılarda "avatar değiştir." değiştirebilirsin.
-/-
Bu arada forum saati 3 saat arkadan geliyor. Eskisinde düzeltme yapacağımız yer vardı şimdi neredeeee:ıslık:

Sağ üstte "üye kontrol paneli" gir. Sağ aşağılarda "avatar değiştir." değiştirebilirsin.
-/-
Bu arada forum saati 3 saat arkadan geliyor. Eskisinde düzeltme yapacağımız yer vardı şimdi neredeeee:ıslık:

Merhaba,

Üye kontrol paneli > Seçenekleri Düzenle > Tarih & Saat ayarlarından GMT +3 yaparsanız durum düzelecektir .

merhaba,

öncelikle hayırlı olmasını diliyorum yeni sitenin..

ancak ben yinede şu renk olayına takıldım, eski forumun koyu renk tonlanması çok iyiydi,
ben yinede ana başlıklar altındaki konuların kalın puntoyla belirlenmesi isterim
bunun yanında birçok yeni özellik hoşuma da gitti. Takdir ediyorum.

Takvim kısmı da çok güzel olmuş. Bence bu takvime vergi ile ilgili günleri bildirirsek süper olur. Mesela vergi beyannamelerinin günleri yazılabilir.

Eski forumda sağ ve sol boşluklarımız vardı, şimdi biraz genişledi, biraz daha ayrıntı tabiki göze çarpıyor.
Ben gayet güzel buldum, alışmak lazım tabiki..
Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

merhaba,
öncelikle hayırlı olmasını diliyorum yeni sitenin..
ancak ben yinede şu renk olayına takıldım, eski forumun koyu renk tonlanması çok iyiydi,
ben yinede ana başlıklar altındaki konuların kalın puntoyla belirlenmesi isterim
bunun yanında birçok yeni özellik hoşuma da gitti. Takdir ediyorum.
Takvim kısmı da çok güzel olmuş. Bence bu takvime vergi ile ilgili günleri bildirirsek süper olur. Mesela vergi beyannamelerinin günleri yazılabilir.

Eski forumda sağ ve sol boşluklarımız vardı, şimdi biraz genişledi, biraz daha ayrıntı tabiki göze çarpıyor.
Ben gayet güzel buldum, alışmak lazım tabiki..
Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Sayın burçak merhaba,

Öncelikle iyi dilekleriniz ve ilginiz için teşekkür ederiz. Çalışma notlarımızı aldık. Bayram sonrasına kadar çalışmalar devam edecektir.

Saygılarımızla

Merhaba ;

Elinize ,emeğinize sağlık. Gayet güzel olmuş . Ama hemen aklıma gelen bir konuyu paylaşmak istedim.

Yeni Yazılan Mesajlar ;

Yazılış sırasına göre değil de kategoriler olarak çıksa ( yanılmıyorsam önceki öyleydi ,alıştık ) da kullanıcı hangi kategorideki yeni yazılanları görmek istiyorsa o kategoriye baksa , diye düşündüm ve de paylaştım. Belki filtreleme de var ben yapamadım.

İyi bayramlar dilerim.

Bu arada tüm üyelerin kendi imzalarına el atması da gerekiyor.

Baktığınız konuya benzer başlıkların altta sıraklanmasıda güzel. :)

Eski forumda bakılan başlıkta kimler var kimler ilgili görebiliyorduk, yenizinde de olacak mı?

Son düzenleme:
öncelikle hayırlı olsun. yeni özellikler güzel. üyeler için daha fazla seçenek,fonksiyon var. fakat ilk bakışta ekran önceki sisteme göre biraz daha kalabalık gözüküyor. tabi biraz göz aşinalığı lazım. Değişim yenilenme her alanda şart. Forumun mesleğe ve meslek mensuplarına katkısının artarak devam etmesini diliyorum.

Teşekkürler