fonradar

Yeni işverenlere bakanlık numarası

arkadaşlar ekim ayında kurulmuş olan bir şirketin prim bildirgesini göndrmek istediğimde benden bakanlık dosya numarasını istiyor, fakat bilindiği gibi bakanlıktan artık dosya numarası alınmıyor bu durumda ne yapılması gerekiyor acıl cevap bekliyorum saygılar.

Başlıkta ve mesaj metninde büyük harf kullanılması forum kurallarına aykırıdır.

Ynt: Yeni işverenlere bakanlık numarası

bende 17/10/2009 tarihinde sigorta dosyası açtım.sürekli sorguladığım halde halada bölge numarası verilmedi.ne olacak acaba bildirgede yoksa.

en sona "000" yazdınız mı? sgk verilen işv. nosunun son 3 hanesi taşeron ile ilgilidir. Taşeron olamayanlarda bu no "000" olarak yer alır.

EVET SONA 000 LARIDA YAZDIM.İŞYERİ NUMARAM ŞU :21071010110079950720111000 BİRDE SİZLER DENESENİZ.

Öncelikle forum kurallarına uyun. Yazdıklarınızı kurallara göre düzeltin.
-/-
Dosya nonuz hatalı. x.xxxx.xx.xx.xxxxxxx.xxx.xx.xxx şeklinde olmalı.

sayın turko öncelikle merhabalar diyorum size ve numaramı yeniden yazıyorum.2.1071.01.01.1007995.072.01-11.000 şeklindeidir.ve dosyamızı 17/10/2009 tarihihde açmışız.bölgeyi hatta ankarayı dahi aradım.bu konu ile ilgili şimdiye kadar verilmedi .10 işçi girişinide yapmış bulunmaktayım.birde sizler deneseniz.saygılar

1/8/2009 dan sonra açılan işyerlerinde niçin bölge çalışma no alınmak isteniyor anlamadım.Sadece sgk dan işyeri no.su alınması yeterli.Aksi görüşü olan varsa kaynak gösterebilirmi.

Arkadşın verdiği link güvenli değilmiş

10f9pqf.jpg

Alelacele yapılırsa anca bu kadar olur.

arkadaşlar ben de anlayamadım bu durumu. herkes farklı yanıtlar verio. yakın zamanda işyeri açan kimse yok mu. sgk dan sicil nosu aldıktan sonra naptı, nasıl işledi süreç. bölge numarası çalışma bakanlığı sitesinde kaç gün sonra yayınlandı. 1 ay içinde işçi girişleri nasıl yaptı. dosya numarasını yazmadan gönderebildi mi işçi girişlerini? ltfn net yanıtlar verirseiniz bizlere de doru yolu göstermiş olursunuz

evet nhyt bn de öğrenebildim. iyi ki biraz sabredp işçi girşilerini yapmamışım. bakanlığın sitesinde açıklanıo. üstelik sgk tescili üzernden 1 hafta geçmedi

Merhabalar,
Bişey sormak istiyorum, biz 01 Ağustos 2009 tarihinde şube açılışı yaptık ve o zaman işyeri bildirgesini onaylattığımız SGK ve aradığımız bölge çalışma bakanlığından SGK'dan aldığımız dosya numarasını bölge çalışma dosya numarası olarak kullanabileceğimizin bilgisini verdiler ve biz bu bilgi doğrultusunda o zamandan beri bölge çalışma dosya numarası olarak SGK'dan aldığımız numarayı kullanıyoruz, bugün yukarıda belirtilen linkli dosyaya girdiğimde doğal olarak kullandığımız dosya numarasından farklı bir numara çıktı. İşe giriş ve işten ayrılış bildirgelerinde bölge çalışma dosya numarası olarak SGK numarasını kullanmış olduk, Bununla ilgili olarak neler yapmam gerekiyor? Cezası var mıdır?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Yeni yani asıl olaması gereken noyu sgk e-bildirgeye kaydedin. Kurumların zamanında işlerini doğru dürüst yapmamasından sizi sorumlu tutamazlar herhalde. Eğer hatalı olan zamanlara ilişkin bir yazı gelir ise o zaman cevaplarsınız.

Sn. Türko inşallah dediğiniz gibi bir şekilde sorumlu tutulmayız.. Bilgi için teşekkürler...