fonradar

Yeni Mezun Staj Başlatma Hakkında

Önceden bu konuyla ilgili bir çok soru gelmiştir. izmirde yaşıyorum.haziranda işletme bölümünden mezun olacağım. 3-4 aydır smmm yanında iş öğrenmeye başladım.staj başlatma sınavına hazırlancam fakat dershane mi tavsiye dersiniz yoksa kendim mi çalışmalıyım? Biraz daha işi öğrenip kasımdaki sınava girmeyi düşünüyorum. bu sınava nasıl çalışmalıyım? Arkadaşlar diyebilir çalıştığın yerden tavsiye al diye ama sizin düşüncelerinizi merak ettim sağolsun şimdiden:)

Günde en az 2-3 saat iki ay kadar süre düzgün ve sistematik nasıl çalışırsan çalış her türlü verirsin sınavı bence. Herkesin anlattığı kadar çok zor bir sınav değil. Benim hiç tecrübem yoktu mesela, muhasebe adına hiç bir şey bilmiyordum önce son denemeyi aldım çözdüm 50 net filan yaptım. 1 ay gibi bir süre kendimi soyutladım dışarıdaki her şeyden 6-7 saat çalıştım ve çok rahat kazandım. Sorular genelde birbirini tekrar ettiği için de bol bol soru çözmeni tavsiye ederim.

Sakın çalıştığın yerde mali müşavir olacam fln deme çok kötü bakarlar :D Disiplinli çalışırsan sınavı kazanırsın hergün yarım saat bile baksan yeter, Bu rahat günlerinin tadını çıkar stajı başlatma sınavını kazandığın gün hiçbirşey eskisi gibi olmayacak, şimdiden hayırlı olsun
Önceden bu konuyla ilgili bir çok soru gelmiştir. izmirde yaşıyorum.haziranda işletme bölümünden mezun olacağım. 3-4 aydır smmm yanında iş öğrenmeye başladım.staj başlatma sınavına hazırlancam fakat dershane mi tavsiye dersiniz yoksa kendim mi çalışmalıyım? Biraz daha işi öğrenip kasımdaki sınava girmeyi düşünüyorum. bu sınava nasıl çalışmalıyım? Arkadaşlar diyebilir çalıştığın yerden tavsiye al diye ama sizin düşüncelerinizi merak ettim sağolsun şimdiden:)