fonradar

Yeni Nesil Yazar Kasa...

mustafakutlu

Katkı Sunan Üye
merhaba üstadlar yeni nesil yazarkasa olarak hangi marka önerirsiniz ve bu bankaların yazarkasaposları nasıl acaba?biraz bilgi verirmisiniz...

yeni nesil yazar kasada bazı markalarda TEMASSIZ KART yokmuş ve o yazarkasalar ucuzmuş , diyor satıcı. Bu temassız kart olayı önemlimidir ? hangi marka tercihiniz ?

Son düzenleme:
Birde bazı ökc o gün satış olup olmadığına bakmaksızın gün sonu raporu çıkartıyor. Siz satış olmadığı için rapor almasanızda makina gecenin bir saati otomatik çıkartıyor. Buda hem hafızadan çalıyor hemde kağıt israfı yaratıyor.

yeni nesil yazar kasada bazı markalarda TEMASSIZ KART yokmuş ve o yazarkasalar ucuzmuş , diyor satıcı. Bu temassız kart olayı önemlimidir ? hangi marka tercihiniz ?

Türkiyede Zaten temassız kart kullanımı yoğun kullanılmadı. Temassız kartlar maximumum 50 TL çekile biliyor. Bu tutar altındaki satışlarınız yoğun ise tercih edilebilir.

temassız karttan tanımınız tam olarak nedir acaba?mükellefim oto yedek parça parekende satışı yapıyıor.ona uygun olandan alacaz tabiki?bu konuda fikri olan var mı acaba

Temassız kartın tanımı ;Şifre vs işlemle uğraşmadan özelliği var ise pos veya yeni nesil ökc ilgili yerine temassız özellikli kredi kartının yaklaştırılarak 50 TL ve altı gibi küçük ödemelerin gerçekleştirilmesi. Toplu taşım araçlarında bilet yerine kartın cihaza yaklaştırılarak okutulması, KGS gibi.

teşekkür ederim.fakat 50 tl çok az .bizim yazarkasadan çıkışlarımız fazla oluyor.diğer özelliklilere bakalım.birde bankaların vermiş oldukları yazarkasapostan bilginiz var mı acaba sayın merkür..

Bankalar yeni nesil ökc vermiyor. Daha doğrusu belli şartları yerine getirirseniz onay almış olan ve banka ile anlaşan firmaların ökc ücretsiz/taksitli almanızı sağlayabiliyor. Bu bankadan bankaya kampanyaları doğrultusunda değişiyor. Zaten 5-6 tane firma var ve GİB sitesinde hangileri olduğu açık seçik belli. Burada birini övmek veya yermek haksız rekabete neden olabileceği ve dava konusu edilebileceği için marka yazılmıyordur.

Marka verilmemesini anlamıyorum zaten toplasan kaç tane yazarkasa var .Forum sitelerinin amacı zaten bu değilmidir? İnsanları doğru yönlendirmek.! Şimdi kullandığımız memnun kalmadığımız herhangi bir ürünü cihazı vb. burda söylemedikten sonra ya da şu cihazı kullanıyorum çok memnun kaldım diyemedikten sonra burda insanları doğru bilgiye yönlendirmedikten sonra ne işe yararki bu forum siteleri...

Marka verilmemesini anlamıyorum zaten toplasan kaç tane yazarkasa var .Forum sitelerinin amacı zaten bu değilmidir? İnsanları doğru yönlendirmek.! Şimdi kullandığımız memnun kalmadığımız herhangi bir ürünü cihazı vb. burda söylemedikten sonra ya da şu cihazı kullanıyorum çok memnun kaldım diyemedikten sonra burda insanları doğru bilgiye yönlendirmedikten sonra ne işe yararki bu forum siteleri...
hiç ya boş beleş konuşuyoruz işte!!!

Değerli arkadaşlar;

01.01.2016 tarihi yeni nesil ÖKC'ye geçiş için son tarih diye biliyorum. Şimdi bizim bir perakende mağazamız var, herşeye fatura kesiyoruz (5 TL'ye bile) dolabın içinde hiç kullanmadığımız bir yazar kasa var, arada bir gün sonu alıyoruz o kadar. Şimdi biz yılsonuna kadar bu yazarkasayı yeni nesil ÖKC ile değiştirmeliyiz değil mi? Yine kullanmayıp arada bir gün sonu alacağız. Peki mevcutta kasalarımızın yanında bulunan kredi kartı tahsilatları için kullandığımız kablolu banka posları uygulamadan kalkmıyor değil mi? Onları kullanmaya aynen devam edecek miyiz?

Yeni nesil aldıktan sonra artık pos işlemlerini yeni nesil ökc yapacaksınız. Her yeni nesil ökc'dan yaptığınız k kart işlemine fatura nosu girmek zorunda olacaksınız.