Yeni şirket kuruluşlarında yeni ttk hükümleri yazılmalımıdır?

Üyelik
21 Şub 2011
Mesajlar
66
yeni şirket kuruluşlarında yeni ttk hükümlerini yazabiliyormuyuz.anasözeşleşm maddelerine hem yeniyi hem esiyimi yazma gerekecek.
 
C

champell59

Ziyaretçi
Ynt: Yeni şirket kuruluşlarında yeni ttk hükümleri yazılmalımıdır?

Yeni TTK Temmuz 2012 den itibaren geçerli.
 
Üyelik
14 Haz 2005
Mesajlar
367
Ynt: Yeni şirket kuruluşlarında yeni ttk hükümleri yazılmalımıdır?

evet 2012 de geçerlide şimdiden anasözleşmeye yazılamazmı?
 
Üyelik
26 Haz 2006
Mesajlar
485
Konum
GAZİANTEP
Ynt: Yeni şirket kuruluşlarında yeni ttk hükümleri yazılmalımıdır?

Serhat Bey bu sorunuza karşılık aynı konu ile ilgili birde ben bir soru sormak istiyorum. Şirketin amaç ve konusunu düzenlerken şirketin mutlaka alım satımını yapacağı ürünlerin hepsini yazmak gerekirmi bu konuda bir yasal düzenleme varmıdır.?
 
Üyelik
6 Eyl 2007
Mesajlar
666
Konum
İSTANBUL
Ynt: Yeni şirket kuruluşlarında yeni ttk hükümleri yazılmalımıdır?

Yeni TTK ya göre şirket faaliyetlerini ana sözleşme ile sınırlamak mümkün değil (371. madde) aksine metin var ise geçersiz. Şu halde geçerli olan kanuna(TTK 137) göre tüm istigal konusunu ana sözleşmenizde yazmak zorundasınız.

Özetle Temmuz 2012 ye girmeden önce mevcut sözleşme üzerinde tekrar düzenleme gerekecektir.
 
Üst