fonradar

Yeni TTK ve TMS, Kasım ayı staj başlatma sınavına yansır mı?

maniac_lord

Katkı Sunan Üye
Kasım ayındaki staj başlatma sınavında, yeni ttk ve ufrs ile ilgili sorular gelir mi acaba?

Ona göre çalışmaya başlayacamda :D

Ynt: Kasım ayı staj başlatma sınavı hakkında...

Bilen yok mu yav, yada nereden öğrenebiliriz bunu?

Muhasebe soruları tek düzene göre mi gelecek, yoksa ufrs ye göre mi gelecek acaba? ???

Ynt: Yeni TTK ve TMS, Kasım ayı staj başlatma sınavına yansır mı?

bende bunu merak ediyorum.. yardımcı olabilecek kimse yok mu??

Rahat olun zaten Staj sınavında kanun sormuyorlar hukuk konuları var. Ama ticaret şirketi yapılarında köklü değişiklikler oldu bunlara başlıklar halinde göz atılabilir. Standartlar ile ilgili zaten piyasada da kesin uygulama yok müfredata almaları uzun zaman alır. Ayrıca Staj sınavına hazırlayan eğitim kurumlarından bilgi alabilirsiniz. Yardımcı olurlar.

Tesmeri aradım sordum bu yeni TTK ve Borçlar Kanunundan sorumlu olacakmıyız diye...Yeni TTK dan bu sınavda sorumlusunuz dedi görevli ama...hayırlısı ne yapalım....daha herşeyi netleşmemiş bi kanun ile ilgili nasıl soru sorabilirler ki fikriniz varmı acaba....

arkadaşlar staj sınavı demeseniz çıkar diyebilirdim çünkü hem stajda hemde yeterlilikte bu tür güncel olaylar karşıma çıktı aralık yeterlilik vergi sınavında bir ay önce güncellenen bir konu soru olarak geldi ama stajda yine böylesi kanuni değişiklik olmasına rağmen 2 dönem o konuyla alakalı sorulardan muaftık hatta 3 dönemdede gördüğüm kadarıyla o konuyla alakalı soru çıkmadı ya zaten henüz ülke geneliinde bile netlik kazanmayan birşey nasıl sınavda sorulur kasmayın bence hadi çıktı diyelim 1 2 soruyu geçmez onuda gündemi takip eden herkez zaten yakalar sakinnnn 9-10 dersi tamamladınız kafanıza takacak birşey kalmadı ttk ufrs tfrs vs. mi kaldı ?