fonradar

Yeni ttk yürürlükte mi şimdi!!!

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Aylardır YTTK ile yatıp kalkar olduk ve şuanda 2012 temmuz ayının ilk iş günü.
ne oldi şindi; başladımı yani YTTK bundan sonra neler yazmamız lazım. yönetmelikler ve sirküler nerede.
faturaların üstüne yetkili isimleri nasıl yazılacak, ortak bu dk itibari ile para alıp veremeyecekmi, 2. derece akrabaları satış yapamayacakmıyız, C/H sözleşmesi hazırlanacakmı, 2 ayda kapatılmayan C/H bakiyeleri ne olacak,Kredili satışlar yapılamayacakmı.

Bence bu elimize geçen müthis bir fırsattır madem böylesine ciddi iş yükü sırtımıza binecek. Herkes maaşına, defter ücretine, yaptığı danışmanlığa zam istesin, vermeyen firmayada bırakın ceza gelsin. 1 kere ceza yer nasıl olsa yeni olduğu için af gelir bu korku ilede defter sahibi veya iş veren zam yapmak zorunda kalır.

Durduk yere neden kendimize sıkıntı yapıyoruzki, cezayı yiyecek olan onlar, sıkıntıyı ceken biz. Brakalım her işi ehli yapsın bunun karşılığı olan ücretinide her türlü alsın. Ayrıca ben mevzuata eklenen her beyanname için de ek ücret talep edilmesinden yanayım. Ücreti ödenmeyen beyannameyi vermeyin (serbest Çalışanlar için).
Kimse kusura bakmasın ne firma sahibinin ne de defter sahibinin midesi benim kadar ağrımıyor , Ben sabahlara kadar vatandaş ceza yemesin diye uğraşıyorum, adamlar keyifte. Biz onların hayatlarını kolaylaştırmak için bu işi yapıyorsak ve çalışıyorsak, onlarda bizim emeğimizin karşılığını vereceklerki en azından yılda 15 gün rahat tatil yapalım, çocuklarımız iyi yertlerde okusun, eşimle birlikte adam gibi bir restorantta oturup akşam yemeği yiyebiliyim, yani kısacası insan gibi yaşayıp hayvan gibi çalışalım.

Ynt: Yeni ttk yürürlükte mi şimdi!!!

anlaşılan o ki herkes koyun gibi gösterilen yerde otlamaya niyetli