Yeterli̇li̇k Sınavı Çalışma Si̇stemi̇

Hepinize selamlar. ocak/2014 de stajım başladı. Şimdiden kendime bir çalışma planı hazırlamak istiyorum. şirkette çalıştığım için her konuda bilgi ve tecrübe sahibi olamıyorum :( Sayısal dersler konusunda pek sıkıntım olacağını düşünmüyorum ama sözeller özellikle vergi mevzuatı. nasıl çalışacağım inanın bilmiyorum aynı zamanda da korkuyorum. ezber yapmak istesem bilgiler kalıcı olmuyor. Çalışma sistemi konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşım bence çalışma n için erken son bir yıl çalışman yeterli şuan için gelirler idaresininden kanunlara bakabilirsin

bu kadar erkenden çalışmana gerek yok 3 yılda zaten sözel dersleri çalışsan da unutursun.

Arkadaşım 2012 eylülde SMMM olmaya hak kazanmış biri olarak söylüyorum ; Vergi hukuku bir deniz. Bu 5 soruyla ölçülecek bir ders asla değil. Sınavı yapanların talebi kanun maddesini ezbere bilmeniz değil. Konu hakkında bilgi sahibi misiniz ve bu bilgileri güzel bir dille cevap kağıdına aktarabiliyor musunuz bunu ölçüyorlar...Bu sebeple asla ezber yapmayın her gün bir kanun maddesine göz atmanız veya üstadların makelesini okumanız size çok fayda sağlayacaktır. Daha sonra kanun maddesini okuduktan sonra bir kağıda ne anladığınızı ne atlattığını yazın. O zaman rahat bir şekilde işi bitirmiş olursunuz...