Yevmiye Defteri

İyi günler. Arkadaşlar 2020 yılı yevmiye defterimizi 1000 sayfa olarak düzenledik fakat yevmiye defterini yazdırmak istediğimiz zaman 1013 sayfa olarak gördük bizde puntosunu 5 olarak düzenledik ve 934 sayfa olarak yazdırmaya başladık. Fakat yazıcımızın özelliğinden kaynaklı olarak en arka sayfadan başlayarak yazdırmaya başladı o yüzden en baş sayfaya geldiğin de yevmiye defterinin ilk 66 sayfası boş kaldı. Bu yaptığımız sehven hatadan dolayı Notere gittik fakat başkatip imzalamayacağını söyledi yolda göstermedi nasıl bir yol izlemem gerekiyor

bulent249

Fenomen Üye
İyi günler. Arkadaşlar 2020 yılı yevmiye defterimizi 1000 sayfa olarak düzenledik fakat yevmiye defterini yazdırmak istediğimiz zaman 1013 sayfa olarak gördük bizde puntosunu 5 olarak düzenledik ve 934 sayfa olarak yazdırmaya başladık. Fakat yazıcımızın özelliğinden kaynaklı olarak en arka sayfadan başlayarak yazdırmaya başladı o yüzden en baş sayfaya geldiğin de yevmiye defterinin ilk 66 sayfası boş kaldı. Bu yaptığımız sehven hatadan dolayı Notere gittik fakat başkatip imzalamayacağını söyledi yolda göstermedi nasıl bir yol izlemem gerekiyor
Öncelikle suçunuzu yazıcıya yüklemeyin:):):)... Sayfaları ona göre yerleştirseydiniz. Sorunuza gelince; yevmiye defteri doğru yazdırıldıysa boş sayfaların önemi yok. Bu sayfaları da yasal süresi içerisinde saklayınız, sorulduğunda sehven atlamış dersiniz. Sıkıntı olmaz..

Öncelikle suçunuzu yazıcıya yüklemeyin:):):)... Sayfaları ona göre yerleştirseydiniz. Sorunuza gelince; yevmiye defteri doğru yazdırıldıysa boş sayfaların önemi yok. Bu sayfaları da yasal süresi içerisinde saklayınız, sorulduğunda sehven atlamış dersiniz. Sıkıntı olmaz..
Haklısınız benim hatam :))) bir musibet bin nasihata bedelmiş ama daha imzalatamadım imzalatınca inş bilgi verecem çok teşekkür ederim

Evet şimdi noterden geldim defteri tastik ettirdim boş sayfalara iptal yazıp onaylattık teşekkürler

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Bende çok sayfalı aldığım bir dökümde aralarda bazı sayfalar yapışık çıktığından boş olarak atlandı.(600 sayfalık bir defterde yaklaşık 10-15 sayfa) Her birinin üzerine de not düşerek,sırasına yerleştirdim.Olabiliyor böyle durumlar.
Fakat sizin durum oldukça enteresan,defter tersten yazılmış.Yani ben örneğine rastlamadığım için ne diyeceğimi bilemiyorum.Noter nasıl kapanış yapacak,onuda bilemiyorum :)
EDİT: Mesajımı yazarken son mesajınızın üzerine denk geldi. Sorunu halletmiş olduğunuzu yeni okudum.

smmm-ankara-

Katkı Sunan Üye
Defterin doğru yazdırılıp yazdırılmadığı noteri ilgilendirmez sonuçta zaten, noter şu sayfalar yazdırılmıştır, şu sayfalar boştur tespiti yapıyor, ileride yeni kayıt girişi olmasının önüne geçilmesi için. İlk sayfaların iptal yapılması iyi olmuş tabi.

Defterin tersten yazdırılması da hayatın olağan akışında yapılabilecek bir hata. Devletin aleyhine olacak bir durum yok. Genel işleyişe aykırı bir durum (kronolojik olarak mantıksız bir işlem) yok. Sorun olacağını sanmıyorum.