Yıllara Sair İşlerde Stopaj Kesintisi

Üyelik
25 Nis 2007
Mesajlar
3
slm arkadaşlar yıllara sair olarak 2007 de aldığımız bir iş var 2008 de bitecek ama 2007
de hakediş faturası kesiyoruz 2007 de kestiğimiz için bu ft. da %3 stopaj kesecekmiyiz bunla ilgil bir madde biliyormusunuz acıklamalarınız için şimdiden teşekkürler
 
Üyelik
9 Mar 2007
Mesajlar
396
Ynt: yıllara sair işlerde stopaj kesintisi

GVK 42. md ve 94 md 3. bendi,

Eğer yapılan işi 42. md kapsamında ise kesinti yapılacaktır.

Bir işin Gelir Vergisi Kanunu?nun 42. maddesi kapsamına girmesi için de;

a) Faaliyet konusunun inşaat ve onarım işi olması,

b) İnşaat ve onarım işinin birden fazla takvim yılına sirayet etmesi,

c) İnşaat ve onarım işinin resmi veya özel taahhütlere bağlı olarak yapılmalıdır.
 
Üst