Yıllara Sari İş Hak.da

Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
15
Yıllara Sari İnşaat ve Onarma İşleri Gelir Vergisi Kanununu 42. Maddesinde düzenlenmiş olup, buna göre bir işin yıllara sari inşaat ve onarma işi olabilmesi için aşağıdaki koşullarında birlikte bulunması gerektiği söylenilmiştir.

1- Yapılan işin konusu;
2 - İşin bir takvim yılında tamamlanaması;
3 - yapılacak işin taahhüt edilmesi.

Benim sormak istediğim, TAŞERON konusunda olmaktadır.
Yasal düzenlemede yargı kararları da dahil olmak üzere incelemem sonucunda taseron konusunda bilgi edinenememiş bulunmaktayım.
Taseronların falliyetlerinin hangi durumlarda Yıllara Sari İnş.ve Onarma İşleri kapsamında değerlendirileceği, taseronlara ödenen hakedişlerden hangi durumlarda tevkifat yapılması gerektiği konularında görüşlerini paylaşıp bana yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
192
sayın başpınar,
taşeronluk bir sıfattır. ihale makamına karşı ikinci üçüncü sıradaki sorumluluğu belirler. önemli olan işin belirttiğiniz nitelikleri taşımasıdır. bu nitelikleri taşeron olarak siz de taşıyorsanız mütehhitlerle aynı rejime tabi olursunuz. yalnız ve önemli husus ssk taşeron kayıtlarında bir aylık süreyi kabul etmemektedir. işe başlama anında işe girişlerin de yapılması gerekmektedir.
 

Benzer konular

Üst