Yıllık İzin de Eksik Gün Bildirim Formu SSK'ya verilirmi?

bir işçim yıllık izine çıktı.2006/11 ayını daha bildirmedim.lütfen yardım edebilirmisiniz. izin hakkı 14 gün.
1.Sorum.
20/11/2006 tarihinde işten çıktı.
21/11/2006 tarihinde tekrar giriş yapıldı.
22/11/2006 tarihinde izine ayrıldı.
07/12/2006 tarihinde izin süresi doluyor. 08/12/2006 işbaşı yapacak
Bu yaptıklarım doğrumudur.
2.Sorum.
SSK'ya Eksik gün bildirim formu ve Aylık Puantaj Cetveli verilecekmi.
(1 gün ayın 26 sı pazar gününe geliyor.)
Bugün e-bildirgeyi bildireceğim lütfen yardım edermisiniz.

çıkış-giriş yapmanızın sebebi neydi ? Şubeler arası nakil mi ?

bölge çalışma müd.iş müfettişi dedi. dosya incelemeye girmişti. önceden EK-1 ve EK-2 leri sadece samsuna bildiriyorduk . olmaz dedi Ankaraya da bildirilmesi lazım dedi ve çıkış ve giriş yaparak Ankaraya bildirmemizi söyledi. Ondan dolayı çıkış ve giriş yapıldı.

bence giriş çıkış için gereksiz işlem yapmışsınız.eksik gün bildirimine gerek yok izin süresince.sadece işkazası meslek hst.primi eksik yatacak.

birincisi; eksik gün bildirimi olamayacak ... hangi hallerin eksik gün olarak bildirilebileceğini ssk'nın sitesinde bulabilirsiniz ...

ikincisi; EK-1 ve EK-2 için ceza yenecek bir durumunuz varsa (ankara'ya yollamamak gibi) zaten ceza durumuna girmişsiniz ... ama bu cezalar olmazsa olmaz durumlar dışında uygulanmıyor ... ancak işçiniz dava açar da mahkeme bu belgeleri isterse o zaman cezaya uğrarsınız ...

İşten çıkış ve girişler iş müfettişinin doğrultusunda bu şekilde yapıldı. Birde izin defteri düzenlenmiyordu. 1 ay sonra defterleri tekrar incelemeye alacaklar. Bende eksikleri tamamladım. sadece izin defteri kalmıştı. Bunun içinde işçilere izin uygulattım. görüntü olsun diye.işçilerden bir problem yok.
Hepsinin imzalarını (İzin defreri ve Senelik izin formu) aldım.

Fakat izin günlerinde bi problem varmı
22.11.2006-07/12/2006 süreleri 08/12/2006 de çalışmaya başlayacak.
bugün aylık prim belgesini bildireceğim. Bir yanlışım olmasın. Acil cevap bekliyorum.teşekkürler.

kasımı şöyle bildireceksiniz ...

prime esas kazanç 900 ytl diyelim ...

PEK 900ytl, günü 30
izin 270ytl, günü 9

saliha' Alıntı:
bence giriş çıkış için gereksiz işlem yapmışsınız.eksik gün bildirimine gerek yok izin süresince.sadece işkazası meslek hst.primi eksik yatacak.

1-Giriş ve çıkış yapılması gereksiz bir işlem değildir.Aksine çok gerekli imiş. Çünkü anladığım kadarıyla burda çıkış ve girişten maksat, ek1 ve ek2 leri Ankara'ya bildirmektir.

2- Eksik gün bildirimine gerek yok.Ücretli izinlerde sen yine izine çıkan kişiyi 30 gün üzerinden ssk'lı göstereceksin.Sadece ücretli izinde olduğu günler için iş kazası ve meslek hastalığı primi ödettirmeyeceksin.

3- bildirgeyi internetten yolluyorsan, yanlış yapma ihtimalin hiç yok.yanlış olursa kabul etmeyip uyarır.