fonradar

Yıllık İzin Hakkında

2018 aralık ayında 14 gün yıllık izin kullandım ve 1 gün ücretsiz izin kullandım ama çalıştığım firma gönderdiği bordroda 11 gün ücretli izin 3 haftalık tatil 1 gün ücretsiz izin göstermiş.. sgk hizmet dökümünden baktığımda da sigortam 29 gün yatmış görünüyor bu işte bir hata mi var biri bana yardımcı olabilir mi ?

Bazen gelmediğiniz günler yıllık izinden düşülüp sonra toplu kayıtla kapatılıyor. Bazen sizdeki gibi 14 gün kullandırılıyor ve kalan gün 11 ise 11 gün kullanmış gibi gösteriliyor. (Haliyle bu işlem yasaya uygun değil ama yapılabiliyor). Sizin durumunuzda bu şekilde olmuş olabilir (İhtimal).
Fakat 1 gün ücretsiz izin kullandıysanız 30 gün olarak gün sayınız görünmeliydi. Emin misiniz, devamsızlık olmasın?
Ücretsiz izin dediğiniz şey eğer devamsızlıksa bu durumda işvereniniz haliyle 1 gün devamsız + 1 gün hafta tatilinizi kesme hakkı var ki bu durumda sizin durumunuza çok uyuyor.

2018 aralık ayında 14 gün yıllık izin kullandım ve 1 gün ücretsiz izin kullandım ama çalıştığım firma gönderdiği bordroda 11 gün ücretli izin 3 haftalık tatil 1 gün ücretsiz izin göstermiş.. sgk hizmet dökümünden baktığımda da sigortam 29 gün yatmış görünüyor bu işte bir hata mi var biri bana yardımcı olabilir mi ?

Normalde 14+2 gün daha izne gitmeniz gerekirdi. Ücretsiz izin belgesi imzalamadı iseniz işverene başvurup detaylı bilgi rica etmelisiniz.