Yıllık İzin Ücreti Ödemesi Hak.

İzin Kıdemi : 5 yıl 3 ay
İzin Başlangıcı: 01/12/2006
İzin Bitiş : 23/12/2006
İşe Başlama : 25/12/2006 Toplam izin süresi 20 gün

İzin kıdemi : 3 yıl 8 ay
İzin Başlangıcı: 08/12/2006
İzin Bitiş : 23/12/2006
İşe Başlama : 25/12/2006 Toplam izin süresi 14 gün İzin kullanılmaktadır.

Brüt Ücret : 531
Net Ücret : 380,46

İlk defa izin ücreti uygulaması yapıyorum. 20 ve 14 gün izin kullanan işçilere ne kadar izin ücreti verilecektir. Neye göre belirleniyor. İzin paraları aldığı maaştan kesilerek mi ödeme yapılacak yoksa izin parası ayrı aldığı maaş ayrımı ödeme yapılacak. Lütfen aydınlatabilirmisiniz.

Ynt: Yıllık İzin Ücreti Ödemesi Hak.

kamerhan_55 ' Alıntı:
İşe Başlama : 25/12/2006 ? Toplam izin süresi 20 gün?

izin süresi yaşı 18 ve küçük değilse 14 gündür. bordro her zamankine ilave izin günü gösterilir. ssk iş kazası primi hesaplanmaz.

ben izin sürelerini biliyorum ve ona göre yaptım. benim sormak istediğim asgari ücretle çalışan işçi 380,46 ytl almakta. Almış olduğu maaştan izine ayrıldığı süre kadar(20 veya 14) izin ücreti verip geri kalanı da maaş olarakmı verilecek. Yoksa 380,46 ytl verip izin ücretinide maaşın haricindemi verilecek. bunun hesaplamasını sordum. 20 ve 14 gün izin ücretinin karşılığı nedir. acilen lazım bu bilgi

izine ayrıldığı süre kadar ücreti izne çıkmadan avans olarak verir. bordroda avans düşülerek kalanı maaş olarak verilir.

teşekkürler. peki avans olarak verilen izin ücretinden kesintiler uygulayacakmıyız.

avans ödenecek net ücretin bir kısmının önceden verilmesidir. düzenlenecek avans makbuzu için dv vergisi kesintisi yoktur.

yıllık izne çıkan kişi kaç günlüğüne izne çıkıyor ise o süreye ilişkin ücreti peşin ödenir. örneğin ocakta 14 gün yıllık izne çıkan birinin günlük maaşı net 30 ytl ve aylık 900 ytl ise izne çıkmadan önce 30*14= 420 ytl öderiz. kalan 900-420=480 lik kısmı ocak maaşları ne zaman ödüyorsan ozaman ödersin. yalnız izin kullandığa süreye ilişkin işkazası primi ödenmez fakat kalan 16 gün normal hesaplanır. dolayısıyla brüt ücrete ulaşırken buna dikkat et.