Yıllık İzindeki Karışıklık

Merhabalar,

İşe giriş tarihim 05.08.2008. Geçen sene 20 iş günü olarak 2 parça izin kullandım (Haziran ve Temmuzda). Bu sene işveren 05.08.2018 tarihinden önce çıkış yaptırmıyor. Eğer kullanırsam bayram da gelip çalışmam gerektiğini belirtiyor. Bu arada 2015 yılında ocak 6 da giriş çıkış yapılmış. İzin için hangi tarih baz alınmalı ?

Teşekkürler.

Çıkış giriş aynı işverene ait işyerinde mi yapılmış farklı firma mı ? Birde arada gün kaybı var mı çıkış girişin ?

Merhabalar,

İşe giriş tarihim 05.08.2008. Geçen sene 20 iş günü olarak 2 parça izin kullandım (Haziran ve Temmuzda). Bu sene işveren 05.08.2018 tarihinden önce çıkış yaptırmıyor. Eğer kullanırsam bayram da gelip çalışmam gerektiğini belirtiyor. Bu arada 2015 yılında ocak 6 da giriş çıkış yapılmış. İzin için hangi tarih baz alınmalı ?

Teşekkürler.
İzne hak kazanma tarihi olarak ilk giriş tarihi olan 25.08 baz alınsa da,
izne çıkabileceğiniz tarih ( çıkış giriş arasında boşluk yoksa) 25.08.2018 tarihinde hak kazandıktan sonra, sizin izin talebiniz üzerine İŞVERENİN UYGUN GÖRECEĞİ TARİH olabilir. Hak kazandığınız anda veya talep ettiğiniz tarihte izne çıkartmak gibi bir zorunluluğu yok.

Merhabalar,

05.08.2008 giriş tarihim. aynı firma sadece şube değişti. arada boşluk olmadı.. 05.08.2018 tarihinde izin veriliyor, ancak bayramda izin verilmiyor (iş yerinin izne müsait olmasına rağmen)... bayramda çalışmak istemediği hangi yolla belirtmelim..

Bayramda izin verilmiyor ne demektir anlayamadım, restaurant-cafe tarzı bir yerde mi çalışıyorsunuz?