fonradar

Yıllık Ücretli İzin Muhasebe Kaydı

abdsis

Katkı Sunan Üye
merhaba

yıllık ücretli izin kullanan bir personelin izin kullandığı ayda iş kazası ve meslek hastalıkları sigortasından dolayı daha az prim ödenmektedir.

bunun muhasebe kaydı nasıl yapılması gerekiyor.

Ynt: Yıllık Ücretli izin muhasebe kaydı

abdsis ' Alıntı:
merhaba

yıllık ücretli izin kullanan bir personelin izin kullandığı ayda iş kazası ve meslek hastalıkları sigortasından dolayı daha az prim ödenmektedir.

bunun muhasebe kaydı nasıl yapılması gerekiyor.

Sevgili formdaş

Böyle bir muhasebe kaydı yok.Zaten bordroda izinli olduğu veya iş kazası ve meslek hastalığından dolayı eksik günü gösterildiği için bordroda ona göre düzenlendiğinden ayrıca böyle bir muhasebe kaydına gerek yok

ferhat

Ynt: Yıllık Ücretli İzin Muhasebe Kaydı

peki 361 deki ekskiliği hangi hesapla kapatacağız.

Olmayan prim için tahakkuk ve kayır mı yapıyorsunuz? Bordro hazırlanırken işv. hissesi izin süresine isabet eden iş kazası primi kadar eksik hesaplanır. Kayıtlarda buna göre yapılır. Önce tam prim hesaplanıp daha sonra başka kayıtlar ile izin süresine ait ödenmeyen prim yazılmaz.

hocam, ya ben bu soruyu yanlış sordum ya siz yanlış anladınız. kafam bugün çok dolu, biraz boşalsın tekrar görüşürüz inşaallah.

abdsis ' Alıntı:
hocam, ya ben bu soruyu yanlış sordum ya siz yanlış anladınız. kafam bugün çok dolu, biraz boşalsın tekrar görüşürüz inşaallah.

Sayın formdaş

Senin kafan hakiketen dolu.Biz yanlış anlamadık.İstersen sorunu bir kezde sen oku.(SAKİN KAFAYLA) Sonra konuşuruz