Yönetim Kurulu Karar Defterinin Tasdiki Hk.

Üyelik
13 Kas 2008
Mesajlar
73
Konum
istanbul
Arkadaşlar Merhaba,
A.Ş. olarak Öteden beri kullanmakta olduğumuz Yönetim kurulu karar defterimiz var. Eski Yön.Kur.Karar Defterimizin Noter açılış kaydı var ve senelerdir mevcut yapraklarını kullanıyoruz. Yeni TTK kapsamında yeni bir Yön.Kur.Karar defteri mi tasdik ettirmeliyiz yoksa eski defterimizi kullanmaya devam edebilirmiyiz ?
 

bulent249

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
3,860
Konum
ADANA
Mevcut defteri ocak ayı içerisinde kapanış ve açılış tasdiki yaparak kullanabilirsiniz.
Tic.Bakanlığı tebliği Madde 16,17 ve 18 (19.12.12/28502 sayılı resmi gazete)
 
Üyelik
17 Ara 2012
Mesajlar
7
Konum
osmaniye
limited şirketlerinde ortaklar kurulu karar defteri kapanış yapılacak mı? Kapanış tasdiki için mart ayına kadar süre verilmiş ama kapanışdan sonra açılış yapma var galiba
o zamanda kapanış marta kadar açılış yenileme ocak ayı ters değilmi?
 

smmm-ankara-

Katkı Sunan Üye
Üyelik
7 Eyl 2012
Mesajlar
302
Konum
ankara
ortaklar kurulu karar defteri için kapanış yapılacak, her yıl için ayrı bir karar defteri onaylatılırsa ters bir durum olmuyor.
 
Üyelik
4 Tem 2005
Mesajlar
70
Konum
İSTANBUL
Limited şirketlerde sadece yevmiye defterinin kapanış onayının yaptırılması gerektiği kanaatindeyim.

Birde yönetim kurulu karar defteri için kapanış onayı istenmektedir ki,bu defter a.ş.ler tarafından tutulmaktadır.
 

Tahsin Kurt

Tanınmış Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,235
Konum
İstanbul
Fikrime göre mart ayında sadece yevmiye defteri kapanacak.İsteyen envanter'i de kapatabilir.Yönetim kurulu karar defteri ise ilk kapanış bana göre 2014 yılında yapılmalı.Çünkü 2012 yılında sadece karar defteri kullanıldı.Yeni defterler 2013 itibariyle kullanılacağından haliyle kapanışlarıda 2014 yılında yapılmalıdır.Bu durumda halen kullanılan karar defterlerinin 2013/mart'ında kapanışları gereksiz oluyor..Böyle düşünüyorum...
 
Üst