fonradar

Yurtdışı fuar giderine ilişkin faturanın onaya tabi olup olmadığı?

merhaba
firma yurtdışındaki bir fuara katıldığı buna ilişkin getirdiği fuar katılım bedeli faturası bir fotokopi belgesi olduğunu gördüm. böyle faturalarda onay olmalı mı? olursa hangi kuruma onaylatmalı? biz kurum olarak bu tür giderlere destek veriyoruz. belgenin asıl olması ve onaylı olmasını şart koşuyoruz. firma ise ancak bu şekilde temin ettiklerini söylüyor. bu konuda bilgisi olan varsa bizi aydınlatırsa sevinirim.
iyi günler

Ynt: Yurtdışı fuar giderine ilişkin faturanın onaya tabi olup olmadığı?

Firma iş güzarlık yapmış.Bu şekilde temin ettik demek olmaz.Faturayı aldıkları firmadan,aslını,aslı gibidir suretini veya noter tasdikli suretini isterlerse mutlaka temin edebilirler.Emin olamıyorsunuz faturayı aldıkları firmayı arayıp soruşturabilirsiniz.
Bunlar dışında extra prosedürler varsa,bilmiyorum.
Saygılar

sorunuzdan faturanın yurtdışı bir firma tarafından mı, yoksa yurtiçi bir firma tarafından mı kesildiği anlaşılamıyor.

şayet fatura yurtdışı bir firma tarafından kesilmiş ise, olaya Türkiye'deki şekli prosedürler penceresinden bakmayınız.

Çünkü yurtdışı faturaları böyle olur ve bu faturada da bir anormallik yoktur diye düşünüyorum.

faturayı kesen yurt dışındaki firma. bu fatura ise bir fotokopiden ibaret üzerinde ıslak bir imza ya da kaşe bulunmuyor. geçerliliğini anlayamıyorum. cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.

Invoice yaziyor mu tutar var mi ?
Cok ayrintiya gerek yok bence bunlar var ise yeterli
Asli ile ayrica baska bir islem yapabilir mi ?