Yurtdışından Gelen Paranın Vergi Durumu?

merhabalar
rusya da bir şirkete sürekli iş yapıyorum ve her ay hesabıma yüklü miktarlarda ödeme alıyorum, bu zamana kadar aklıma hiç vergi durumu gelmedi fakat ben bu paranın vergisini ödemek zorunda mıyım? para bana gelirken şirket %20 kesip öyle parayı bana yolluyor?
yardımcı olursanız çok sevinirim.

sayın meslekio yaptığınız iş hizmet ihracıdır adı danışmanlık,müşteri bulma,aracılık,gözetim veya piyasa araştırması ne ise artık ama yapılan iş hizmet ihracıdır ve vergi mükellefi olmanız lazım ve fatura veya yerine geçen belgelerden düzenlemeniz lazım yurt dışındaki müşteriye ve mükellefiyet vazifelerinizi yerine getirmeniz lazım eğer bunları yapmazsanız tespit edilirse sorun yaşarsınız cezalar yersiniz,kolay gelsin.

sayın meslekio yaptığınız iş hizmet ihracıdır adı danışmanlık,müşteri bulma,aracılık,gözetim veya piyasa araştırması ne ise artık ama yapılan iş hizmet ihracıdır ve vergi mükellefi olmanız lazım ve fatura veya yerine geçen belgelerden düzenlemeniz lazım yurt dışındaki müşteriye ve mükellefiyet vazifelerinizi yerine getirmeniz lazım eğer bunları yapmazsanız tespit edilirse sorun yaşarsınız cezalar yersiniz,kolay gelsin.

yaptığım iş saydığınız meslekler ile ilgili değil, youtube üzerinden videolarım var bunlardan para kazanıyorum ve ödemeleri GOOGLE partneri olan bir şirketten alıyorum yani para benim hesabıma gelene kadar irlanda ve rusya üzerinden vergisi 2 kere ödeniyor, ödemeleri dolar hesaplarıma alıyorum, yada webmoney üzerinden ödeme alıp Türkiye'de bozdurabiliyorum.

Mutlaka vergi mükellefiyeti açtırıp , kayıt altına girmeniz gerekir. Yaptığınız himzetler için fatura veya serbeset meslek makbuzu düzenlemelisiniz. Vergi vermek konusuna gelince bu ayrı bir işlemdir.
Bu yaptığınız işler için KDV yoktur. Ayrıca gelir vergisi de yurt dışında ödenen vergiler mahsup edildikten sonra birşey kalırsa geriye o zaman ödenir.
Ancak bunu yasal hale getirmek için beyanname vermelisiniz. Bunun içinde vergi kaydınız olmalıdır.