fonradar

Yusuf Sürmen Hakkında Okumanızı Tavsiye Ederim

forumu takip etmekteyim mart sınavına ilk defa girdim 6 dersi birden verdim finansaldan 36 aldım askere gittim geldim ortalık 56 olmuş

yusuf hoca hakkında bir ok konu yazılıp çiziliyor

1.yusuf sürmen hala komisyondadır

2.İnternette yusuf hocanın notlarını satarak ve bizim mağduriyetimizi kullanaram gelir elde edenlere imkan sunmayalım çünkü sattıkları notlar sağlıklı değil sadece amaçları gelir elde etmek kendileri emek harcamamışlarıdr.

notlar konusundada 90 l ı yıllar 2000 li yılların başlarında ki notlar ağırlıktadır bi işe yaramaz basit monogdafilerdir.

not konusunda hocanın 2008-2009-2010 yıllarındaki vakalar faydalı olacaktır.

3.kitabını alanlarda tam aradığını bulamamıştır kitabı 4. kez okuyuşum ve yaklasık 50'ye yakın uygulamanın dışında soru vardır yani sınavda gelse zorlayacak sorular baskada bisey yoktur

iki kitabındada 1 er monografi vardır biri 7/b biri 7/a

4.hocanın özellikli 10 tane konusu vardır yani kendine göre yorumu bunlar çok basittir bunlardan bahsedeciğim ilerleyen günlerde

5.hoca tüm hesap planını kullanmayı seviyo gerçekten 2010/1 dönem mazeret sınavına bakarsanız ne demek istediğimi anlarısnız bu sınava katılanlar katıldıklarına pişman olmuştur tazminatlı bir soru var

yani demek istediğim 50 tane hesabı bilerek muhasebeci olunmaz bunun farkına varmalıyız kendimizi geliştirmeliyiz
çoğumuz iskonto hesaplamıyo bilmiyo reesskont tutarı nedir bilmiyo tam olarak bilmiyo temmuz sınavında yanlış yapılan sorular ortada

6. sanırım hoca yevmiye kaldında yanlış hesap kullanımı olsa bile komple o soruyu yanlış sayıyor yani yarım puan bile vermiyor çünkü öncek dönem sorularında çam devirmediğimiz sürece 70-80 lerde geçiliyordu

7. bu sınavda hocayı referans alarak çözeceğim soruları inanıyorum iyi bir notla geçeceğim

bu sınavın kolay olması konusunda şuphelerim var olabilirde olmayabilirde hocanın uyarılacağını duydum

uyarılma nedeni kdv dahil deyip sonradan baska soruda kdv hariç yapması gibi konular olduğunu düşünmekteyim

sınavda 7/b ile ilgil monografi gelebilir bu konuya dikket edelim özellikle yansıtmasına

Ynt: Yusuf Sürmen Hakkında Okumanızı Tavsiye Ederim

2- Notları neden satın alacaksınız ki bütün vakaları taranmış halde siteye koydum.
3: Kitap derken kitabına göre notlar çıkardım siteye koydum.

gerisine birşey demiyorum ve merakla soruları bekliyorum.

Hayırlı çalışmalar.

Ynt: Yusuf Sürmen Hakkında Okumanızı Tavsiye Ederim

iyi geceler arkadaşlar.yusuf sürmen in kitabından amortisman konusuna çalışıyodum eksik amortisman hesaplamasıyla ilgili sorularda hesaplamaları yanlışşş.sinir oldum .hesaplamaları benim hesap makinasıyla turmuyo. :)daha önce faiz hesaplamasında da olmuştu formülü neyse :).yazayım paylaşayım dedim.bendemi sorun var yoksa ???eğer yanlışları farkeden varsa yazarsa sevinirim.yanlışlarla dolu bir kitap çıkarabiliyor ama biz bu hocanın dersinden geçemiyoruzzz