Zaman Aşımı

Merhabalar 2006 ve 2007 yılında tahakkuk etmiş 30.000 tl civarı bir vergi borcum var ama ödeme gücüm yok bu borçlar için zaman aşımı süresi doldu vergi dairesini aradığımda böyle bir şeyin olmadığını söylüyor ne yapmalıyım bu borcu nasıl sildirebilir im nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

Borcun doğduğu tarih değil,
son yapılan işlemle zaman aşımı başlar.
2007 den sonra size gelen her yazılı ihbar, bildirim, yada yapılacak 1 krş luk ödemeler dahi zamanaşımını durdurur

Borcun doğduğu tarih değil,
son yapılan işlemle zaman aşımı başlar.
2007 den sonra size gelen her yazılı ihbar, bildirim, yada yapılacak 1 krş luk ödemeler dahi zamanaşımını durdurur

Hocam 5 10 tl lik ödemelerin yargıtay kararı ile zaman aşımına durdurmaması kararı var ondan eminim sadece bu işi mahkemesiz halledebilirmiyim onu merak ediyorum

5-10 tl lik ödemeler hayatın olağan akışına aykırı olduğu için zaman aşımına rahatlıkla uğratırsınız ancak bu durum mahkemesiz çok zor. Kime neyi anlatacaksınız.

Benimde 2009-2014 arasında vergi borcum vardı ve zamanaşımına uğradığını düşünerek vergi dairesine dava açtım. Aynı zamanda bankalarda haczim vardı. Davayı aynı zamanda YD (Yürütmeyi durdurma) olarakta açtık. Davanın 2. ayında bankalardaki blokeler kalktı. (vergi dairesi bilerek kaldırdı taktik gereği) YD den RED yedik ama suan dava devam ediyor. Sağlam bir firma ile anlastım ve İnşaallah sonuca ulasacağız. Size tavsiye hiçbir sekilde ödeme emri tebligat falan almayın/imza atmayın. Şayet hiçbir şekilde tebligat almadı iseniz 5 yıl olduysa kazanırsınız diye düşünüyorum. İnşaallah olumlu kararı size buradan bildireceğim. Denizli den selamlar.