Eksik Gün Kodu

Mart ve nisan aylari icin kçö ye başvurduk ancak mayis ayinda kcö faydalanamayacagi cevabi geldi. Simdi eksik gun kodu degistircem sgk ek iptal yapip dilekceye ekleyin dedi iptal yaptim ama ek kabul etmiyor bir turlu yapilmiyor. Asil versem iptal ettigim bildirge icin cezali olur. Ne yapacagim lutfen yardim

Sistemden yapabilmen gerekiyor. İptal edebiliyorsan, ekte yapabilirsin. Sistem biraz basit, biraz da karışık gibi aslında.

Merhaba
İptal bildirge vermenizi sebebi sadece kod değişikliği için mi? Ücrette bir değişiklik olacak mı?
Bende mart ayında 4 firmamda aynı sorun oldu. 3 gün eksik gün bildirmişim kod 18'den..Ancak işkurdan haketmemiş çıktı.
Zaten 3 günlük ücret sıfır olduğundan sadece kod değiştirmem gerekiyordu. Bende 18 kodu 10 olarak değiştirdim ve her firmam için kuruma dilekçe gönderdim.
Sizde de sadece kod değişikliği olacaksa dilekçe vermeniz yeterli olur bana göre..
ANCAK iptal bildirgeyi verdim dediğinize göre,işleme artık başlamışsınız. Bu durumda mecburen EK bildirgeyi de artık ne yapıp edip vermeniz gerek..