fonradar

Hafta Tatili Hakedişi

Detaylı bir şekilde şurada anlatılıyor

Detaylı bir şekilde şurada anlatılıyor
Okuduğumdan, araştırdığımdan anladığım yanılıyorsam düzeltin.. İşçi mazeret, kafa vs izni aldığı zaman işverenin tasarrufunda, dilerse 1 gün gelmediği için 3 gün kesme hakkına sahip. yok istirahatli ise sadece istirahatli gün kadarını keser

İşveren izin veriyorsa hafta tatili kesilemez, işçi mazeretsiz/habersiz/izinsiz işe gelmez ise kesilir.

"çocuğum hasta, babamı hastaneye götürdüm, kendimi iyi hissetmiyorum" mecburen izin verdiği için bunlara da kesiyor
İşverenden izin alınarak çalışılmayan süre için , çalışılmayan sürenin ücreti ( 1 günse 1 gün, 3 günse 3 gün) kesilir elbette.
Ancak izin verdim hafta tatiline de hak kazanamz<sın deme hakkı yok. İzni dahilinde yapılan o 1 günlük devamsızlıklarda hafta tatili ücreti kesilemez.

İşverenden izin alınarak çalışılmayan süre için , çalışılmayan sürenin ücreti ( 1 günse 1 gün, 3 günse 3 gün) kesilir elbette.
Ancak izin verdim hafta tatiline de hak kazanamz<sın deme hakkı yok. İzni dahilinde yapılan o 1 günlük devamsızlıklarda hafta tatili ücreti kesilemez.
Teşekkür ederim. Haklısınız ancak adam 45 saati tamamlamadın keserim deyip üstüne SMMM destek veriyor. aç kanunu oku deyip işverenden yana çıktı SMMM. işverende süreyi tamamlamadın deyip kesiyor. buradaki çalışanlarda sırf kesmesin diye içerideki yıllık izinlerine saydırıyorlar. hasta olsalar bile