Bağkur Primi

Bir ara şöyle bir düzenleme vardı ama şu anda son durumu bilemiyorum,kontrol etmem lazım.

İşverenin (şahsi mükellefiyetin) kendine belirleyeceği aylık veya günlük kazanç rakamı; çalışanlara ödenen en yüksek ücretten az olamaz.
Yani çalışan işçiye şayet 6000 Tl ödeniyor ve sgk buna göre beyan ediliyorsa,işvereninde beyan edeceği günlük kazanç en az 6000'in brütü/30 gün=? şeklinde olmalıdır.İşçinin brüt günlük kazancı 200 TL bildiriliyorsa işverende en az 200 TL bildirmelidir.

Böyle bir kural vardı ama şu an son durum nedir,kontrol edemedim.

Bir ara şöyle bir düzenleme vardı ama şu anda son durumu bilemiyorum,kontrol etmem lazım.

İşverenin (şahsi mükellefiyetin) kendine belirleyeceği aylık veya günlük kazanç rakamı; çalışanlara ödenen en yüksek ücretten az olamaz.
Yani çalışan işçiye şayet 6000 Tl ödeniyor ve sgk buna göre beyan ediliyorsa,işvereninde beyan edeceği günlük kazanç en az 6000'in brütü/30 gün=? şeklinde olmalıdır.İşçinin brüt günlük kazancı 200 TL bildiriliyorsa işverende en az 200 TL bildirmelidir.

Tahsin bey en son bu dediginiz kaldırılmıştı, öyle biliyorum

Tahsin bey en son bu dediginiz kaldırılmıştı, öyle biliyorum

Herkese merhaba

Fatih Bey ve Tahsin Bey'in yukarıda belirttiği gibi önceden böyle bir uygulama vardı.

Sosyal Sigortalar ve GSS Kanunu 80.maddesine ait bir bentte;
4 üncü maddenin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı sayılan kişi, aynı zamanda işveren ise beyan edeceği aylık kazancı, çalıştırdığı sigortalıların kazancının en yükseğinden az olamaz ibaresi yürürlükte iken 23.04.2015 tarih ve 29335 sayılı resmi gazete'de yayımlanan 6645 nu.lı torba kanunun 46.maddesi ile yürürlükten kaldırılmış olup 01/10/2008 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Bu maddeye gören hesaplanan prim farkları ve gecikme zamları iptal edilmiştir.