Yatırım Aşamasında Gelir Olmaması

islm

Katkı Sunan Üye
Üstadlar merhaba,
Bizim müşavir k.g.v. yi yaptı ve gönderdi. benim gider rakamım ile müşavirin gider rakamı aynı değil . Benim rakamımın 10 da birini yazmış geçici vergiye. Ben şu an inşaat yatırımı yapıyorum arada 1-2 küçük satış faturam oluyor ama. Bunun dışında yönetimsel giderlerim oluyor maaş, mutfak, kırtasiye v.s.. Ben müşavire sorduğumda neden rakam bu kadar düşük diye bana derki gelir olmayınca gider de basılmaz yani gösterilmez dedi. İlk defa duydum böyle bir kanun mu var. Hani hepsini göstermeyip sene sonu gösterdim dersin anlarım da gelir yok giderin hepsi yazılmaz ne demek ? Fikriniz nedir ?

Ben müşavire sorduğumda neden rakam bu kadar düşük diye bana derki gelir olmayınca gider de basılmaz yani gösterilmez dedi.😂😂😂,

Inanamiyorum .Hakikaten boyle mi soyledi. Sayin aygunh 34 yanlis anlamadiniz degil mi? Yani yatirima yazilir, maliyete yazilir, Gider yapilirda.

''gelir olmayınca gider de basılmaz yani gösterilmez dedi.'' boyle olmaz.

Yani o musavirin ekmegi ile oynamak istemem ama bence hemen degistir

Ben müşavire sorduğumda neden rakam bu kadar düşük diye bana derki gelir olmayınca gider de basılmaz yani gösterilmez dedi.😂😂😂,

Inanamiyorum .Hakikaten boyle mi soyledi. Sayin aygunh 34 yanlis anlamadiniz degil mi? Yani yatirima yazilir, maliyete yazilir, Gider yapilirda.

''gelir olmayınca gider de basılmaz yani gösterilmez dedi.'' boyle olmaz.

Yani o musavirin ekmegi ile oynamak istemem ama bence hemen degistir
Yani bana da mantıklı gelmedi. Teşekkür ederim.