zirve

06BERFİNN06 kullanıcısının son içeriği

1. 0

Defter Beyan

bir tane MUHSGK kaldı, beyannameyi onaylamadı, bende iptal edip yeniden deneyim dedim, bu sefer de iptal ettiğim beyannameyi sildirtmiyor, beyanname süreci devam ediyor hatası veriyor, yeni beyanname de düzenlettirmiyor. E-Beyanname ye girip durum nedir diye baktım, paket iptal isteği gönder...
  2. 0

Esnafa 1000 TL Hibe Desteği Başvurusu

mesaj alınmıştır :) tam komedi valla
  3. 0

Esnafa 1000 TL Hibe Desteği Başvurusu

Merhaba, Mükellef esnaf statüsünde, terzilik faaliyeti yapıyor, gelir kaybı var. başvuruyu yaptık. sonuç reddedilmiş, açıklamada diyorki gerekli şartları taşımadığınızdan olumsuz sonuçlandı.. gerekli şartlar nedir onu anlayamadık, sektörleri yazıyorsun, meslek gruplarını yazıyorsun, daha ne...
  4. 0

Yapılandırmada %50 İndirimden Nasıl Yararlanılıyor ?

Arkadaşlar, mükellefe 18 ay taksit ödeme planı çıktı. ilk taksidi ödedikten sonra kalan borcun tamamını ödeyeceğini söyledi. yapılandırma tablosunda yazan açıklamalarda şöyle diyor; "Yapılandırılan alacağın ilk taksitinin süresinde ödenmesi şartıyla, kalan taksit tutarlarının tamamının ikinci...
  5. 0

Limited Şirket Ortaklığından Çıkma Hk.

merhaba, sn.urum79, çünkü ayrılmak isteyen ortak şirket ile devam etmek istemiyor, kendi bağımsız çalışmak istiyor.. şirket kişiliğinden kurtulup kendi işletmesinde devam etmek istiyor. Diğer ortakların işlerle alakası yok, yapılan gelir ve katlanılan giderler, maliyet hep şirket adına olunca 3...
  6. 0

Limited Şirket Ortaklığından Çıkma Hk.

Merhaba, 3 ortaklı bir limited şirket var. Isıtma Soğutma, Klima Ticareti faaliyetinde bulunuyorlar. Ortakların hepsi kardeş, ancak içlerinden sadece biri bu işe vakıf, diğer iki ortak etliye sütlüye karışmıyor. İşe vakıf olan ortak bu nedenle şirketten çıkmak istiyor. Şimdi ortaklıktan...
  7. 0

Serbest Meslek Sağlık Harcaması Hk.

sn.bil_gin haklısınız olayın o tarafına dikkat etmedik ama faturaya şimdi baktım, sadece VUK hükümlerine tabi değildir ibaresi var. Ancak buradaki ibare faturanın içeriği ile alakalı bir durum değil mi? ben mi yanlış yorumluyorum. Adalet Bakanlığına bağlı bir iktisadi işletmeden alınan bir...
  8. 0

MUHSGK-E Bildirge Hesabının Pasif Olması

Evet bende şimdi fark ettim. E bildirge yetkilisi, 2018 de vefat eden mali müşavirin TC kimlik numarası ile giriliyordu. Yeniden şifre tahsis edilecek anlaşıldı mecbur gidilecek. Cok teşekkürler
  9. 0

MUHSGK-E Bildirge Hesabının Pasif Olması

Arkadaşlar kolay gelsin, E-beyanda muhsgk için ilk defa hata mesajı ile karşılaştım. Şimdiye kadar bir problem olmamıştı. “ e bildirge hesabınız PASIF durumdadır. Şubenize başvurmanız gereklidir” Mükellef kurumun sigorta borcu da yok, her ay günü gününe SGK beyan edilip, zamanında da...
  10. 0

ÖKC Fişi değildi, Hastane Faturasıydı.. Ama yasada ilgili maddede sağlık kurumunun vergiden istisna olması gibi bir açıklama yok, mükellefin kendisinin, eşinin çocukları için yapılan sağlık harcamasının belgeli olması, Türkiyede gerçekleşmesi şartı ve gelirinin % 10 unu aşmaması koşuluyla...
  11. 0

Biz onu da denedik, alın inceleyin dedik herşey şeffaf :) ama ona bile tenezzül etmediler. Bizde üzerinde sonra fazla durmadık mükellef çıkartalım dedi çıkarttık :)
  12. 0

Muhtasar Beyanname Düzeltme (Eski Versiyon)

SMMM Üstadlar var onlar söyledi :) bende şaşırdım. KSS seçtiğin için ceza kesilir ondan o kutucuk çıkıyormuş. Ceza çıkmaması için o dönemde düzeltme verilmeliydi diyorlar.. :) bir deneyim bakalım KSS+DZT+DVM seçeneği, o kutucuğu da işaretlemeden gönderelim. Tahsin bey çok teşekkür ederim.:)
  13. 0

2019 daki verilerde; 20.000 TL Gelir vardı ama gider tutarı çok az.. 600 TL sağlık harcamasını kabul etmemişlerdi. Anlayamamıştık
  14. 0

KSS olduğu için ceza yiyeceksin dediler bana Tahsin beyde ondan korktum :)
  15. 0

Arkadaşlar merhaba, 2019 yılının haziran ve ağustos ayı muhtasar dönemine düzeltme vermemiz lazım. MUHSGK değil, bu normal Muhtasar beyannamesi. düzeltme nedenimizde iki dönemde de ödemeler listesindeki bir mükellefin TC Kimlik numarası hatalı yazılmış. Yani matrahta bir yanlışlık yok, bu...