A
Etkileşim Puanı
1

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Merhaba,
    "2019/2 SMMM Yeterlilik" konusunu siz mi kapattınız? Yada her kim kapattı ise konudaki yazışmaların incelenerek kim suçlu ise ona ceza verilmesini ve konunun tekrardan yorumlara açılmasını talep ediyorum. Lütfen forumdaki herkese eşit mesafeli yaklaşın. Adil bir yaklaşım sergilenerek yazışmalar incelenirse bir kişinin ceza alması gerekirken konunun kapatılmasının haksızlık olduğunu sizde göreceksiniz. Anlayışınız için teşekkürler.
    Merhabalar bo konuda sorum olacaktı yardimci olabilirseniz sevinirim.geçen sene
    Kasım da akulu motor almistik plaka ruhsat istemiyor diye satışlardi.faturada istanbuldan gelecek diyerek beni oyaladi.faturayı isletmemis maliyeye aralıktada bu firmayı kapatmis.ve şu an motor bağlandı.fatura kesilmediginden dolayı plaka cikartamiyorum.garanti ve yeterlilik belgesi var ama fatura olmadigindan dolayı vermiyorlar.ne yapmam gerekiyor bir bilginiz varmı
    01.01.1960 doğumluyum. Sigorta girişim 01.10.1994 5400 bağkur günüm var. Ne zaman emekli olabilirim
    Merhaba size bir sorum olucaktı eğer müsaitseniz.Eczane mükelleflerinin Sgk tarafından kesinti yapılan reçelerini nasıl gider gösterebilirim.Yardımcı olabilirmisiniz kayıt etmem gerekli.
    merhaba bana yardımcı olabilirmisiniz.MTV nin ödemesi kredi kartı ile yapılmış.Bunun muhasebe kayıdını nasıl yapmalıyım :(
    Akaryakıt*satışı yapan bir mükellef sürekli parça parça satış yaptığı bir firmaya ökc fişlerin toplamı kadar fatura kesti ve bu fatura 5.000 Tl yi aşıyor. Bu firma bs*formu*verecek mi? Eger verecek ise o fatura işlediğinde z raporundan o fişleri nasıl ayıracak? Eğer işlemez ise cezai sorumluluğu var mı?Bu mesleğe yeni atılan bir stajer kardeşinizin olarak vereceğiniz cevaplardan ötürü şimdiden hepinize teşekkür ederim.
    merhaba arkadaşım; benim size bir sorum olacak. yapı denetim firmasında ön muhasebe tutmaktayım. faturalarımızı keserken bakanlık payı ve ilgili idare payları ayrıca tevfifat ta bulunmaktadır. bakanlık ve ilgili idare paylarının kdv ödemesi yapılmakta fakat kesilen paylar bize dönmemekte şimdiye kadar resmi muhasebemizi tutan firma kesilen bu payları muhasebeleştirmediğinden otomatikman bu paylar gelirimizmiş gibi işlenndiğinden kdv miz fazla çıkmaktadır. muhasebemizi tutan firma luca kullanmaktadır.bakanlık payı ve ilgili idare payının lucada nasıl muhasebeleştirileceğini vede 9/10 tevfkifatı nasıl muhasebeleştirileceği hakkında bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler. başarılar
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…