acar muhasebe kullanıcısının son içeriği

1. A

Yardımcı Defterler

arkadaşlar o kadar araştırma yapmama ragmen yardımcı defterler hususunda kaynak bulamadım en az 10 sayfa civarında kaynak bulmam lazım... yardımcı olursanız severim...
  2. A

Para Yatırmayı Unuttum. Sınava Girme Şansım var mı

arkadaşlar bitme sınavlarına giriyorum ama sınava para yatırmada gec kaldım.. tesmeri aradım olmaz dediler bilgisi olan varmı.. ne yapabilririm
  3. A

Elektronik Ortamda Beyanname Cezası

arkadaşlar dün k.d.v. beyanlarımdan birini yollamayı unutmuşum kanuni süresi içersinde beyan verimemesi halin makul bi cezası var ama bu e-beyandan dolayı 680,00 bi ceza söz konusu bu cezaya dava açıp sonuç alan arkadaş varmı acaba... yada minimum bi ceza için ne yapmalıyım... şimdiden tşkler
  4. A

Rent a Car

rant a car açmak icin özel şartlar aranıyormu.. tşk
  5. A

Kemikli Kemiksiz Et (kdv)

kemikli ve kemiksiz etlerin kdv oranalrı farklımı.. yoksa hepsi %8 mi ben buna ikişkin bi ayrım bulamadım.. bilgi sahibi arkadaş varmı..
  6. A

Gelir Vergisinden Mahsup Edilecek Giderler

serbest meslek mensubunun (smmm) ödediği isteğe bağlı siğorta primleri gelir vergisiden mahsup edilebilir mi..? hayırlı mesailer...
  7. A

Asgari İşcilik

Günaydın arkadaşlar.. Benim şöyle bi sorunum var.. Mükellefim dogrudan temin yöntemiyle belediyeler çevre düzenleme vb.. benzeri işleri 5000-25000 ytl bedelle alıyor. Ben her dosyaya ssk dan ayrı dosya acıyorum. Dosyalarında asgari işcilik oranları %20 civarı.. Mükellfime bu agır geliyor...
  8. A

Kat Karşılığı Arsa

arkdaşlar... kat karşılığı inşaatlarda arsa alımı ve arsa sahiplerine daire teslimine ilişkin hanği hesapları kullanmam gerekiyor.. iyi çalışmalar
  9. A

Faturasız Araç Satımı

Önceki yıllarda şirket bünyesine noter satışıyla faturasız araç alınıyor (karşı taraf vergi mükellefi olmadığı için) Biz bu aracı satmak istiyoruz fatura kesmek zorundamıyızz.. ne yapmamız gerekir.. Bilgilerinizi bekliyorum arkadaşlar
  10. A

Mühtahsil Alımı

Tarımsal faaliyet gösteren koop. vergi mükellefi olmayan çiftciden ot alımı yapacak. alımsar müstahsillemi olacak yoksa gider pusulasıylamı?? stopaj kesintisinin oranı ne olacak. arkadaşlar acil yardımalrınızı bekliyorum.
  11. A

Kredi Kartı ile Satış

Toptan ticaret yapan mükellefim alacaklarını açık hesaptan takip etmektedir. Geçmiş dönemlerde yaptığı satışlara ilişkin alacağını daha sonraki aylarda kredi kartından cekmektedir. Ben bu tutaları KDV beyanındaki kredi kartından yapılan satışlar kısmında belirtmelimiyim. Belirtirsem, Kredi...
  12. A

Gemi İmalatı

Gemi imalat üzerine faaliyet gösteren işletmenin KDV karşındaki konumu nedir. (Muafiyet söz konusumudur)
  13. A

Gazete Baş Bayileri

Gazetelerdeki Kdv uygulamalarıyla ilgili bilgiler istiyorum.. hayırlı mesailer...