adem5385 kullanıcısının son içeriği

1. A

Türsab Acentası İle Rehber Arasında

Merhaba arkadaşlar bir tur acentası ile kokartlı olmayan rehber kendi markasını kullanarak turlar düzenlemek istiyor.( kısaca şöyle ben müşteriyi bulayım sen otobüs vs giderleri karşıla bana resmi ödememi yap diyor benimde yarattığım marka değer kazansın büyüyelim diyor) firmanın da seyahat...
  2. A

Otobüs Hat Bedeli Faturası Hk.

merhaba arkadaşlar bir konuda yardımızı istiyorum şahıs firması istanbul otobüs a.ş den ihale bedeli herşey içinde 425.000-tl ödeme yapıyor.ayrıca otobüs alıyoruz onun faturası olduğundan işletme defterine demirbaşa işliyorum fakat bu hat bedeli için ihale makamı fatura kesmedi sadece sözleşme...
  3. A

İşyeri Bildirgesi Süresi

merhaba arkadaşlar vergi dairesi işe başlama tarihi 03.09.2013 2 işçimiz çalışıyor sigortalı olucak yoklamada yazıldı işyeri bildirgesi henüz verilmedi 03.09.2013 tarihli işyeri bildirgesi verebilirmiyim cezası varmıdır?
  4. A

E-Bildirge Şifre Hakkında

merhaba arkadaşlar adi ortaklık üzerine sgk e bildirge şifresi alıcaz ortaklık vekaleti yok ortakların birinin vekaleti var bu şekilde kullanıcı kişi bilgilerinde yazsak şifre alabilirmiyiz
  5. A

Adi Ortaklığın Ticaret Sicil Tescili Hk.

merhaba arkadaşlar 2 ortaklı bir adi ortaklık kurduk noterden yetkiler müşterek olduğu için vekalet ortaklık adına alamıyoruz münferite çevirdik ortaklığın altına almamız için ticaret siciline kayıt olmamız gerekiyormuş ... şimdi soruma gelince 1.adi ortaklık ttk ya göre adi komantide olarakmı...
  6. A

Kasko Değerinde Araç Alış Ft Hk.

Merhaba arkadaşlar limited şirketimize kdv dahil 196.000-tl değerinde araç alımı oldu bankadan ödemesi yapıldı fakat karşı taraf kasko değerinde kdv dahil 184.000-tl fatura düzenledi budurumda 12.000- tl eksik olmuş oldu ödeme bankadan olduğu için nasıl bir yol izlemeliyim cevabınız şimdiden...
  7. A

Feshanede Açılan Standın Vergilendirilme Boyutu Hk.

değerli meslektaşlarım limited şirketi olan bir firma ramazan ayında feshanede stand olarak takım elbise satışı yapıcak buradaki faaliyetimiz vergisel boyutu nedir tam olarak neler yapması gerekir bilgisi olan varsa sevinirim?
  8. A

Yeterlilik Sınavına Taahhütname Hk.

merhabalar arkadaşlar kafamda takılan bir soruyu sizle paylaşmak istiyorum ben 2011/mayıs dönemi stajyeriyim 2014/mart sınavına girmek için taahhütname doldurup odaya verilmesi gerekiyor bir kaç kişi söyledi yanlız odayı aradım öyle bir hakkımın olmadığını sadece ismmmo kursuna giderseniz 3 ay...
  9. A

6111 stok affı başvuru şekli hk.

arkadaşlar stok affı faturasını kestim ancak vergi dairesine başvuruda bulunurken forumlarda baktım herhangi bir dilekçe örneği bulamadım yoksa normal sıradan kendimiz bir üst yazı şeklindemi yazıcaz dilekçeyi bilgisi olan varmıdır bu konuyla ilgili?