adizman kullanıcısının son içeriği

1. A

E Arşiv Faturalar Nasıl Teslim Edilmeli ?

meslek mensubu değilim ama firma olarak biz kestiğimiz e arşiv faturayı karşı tarafa eski usul yani kargo ile ulaştırıyoruz gene. ulaşmadı gelmedi diyemesinler diye.
  2. A

E Arşiv Faturalar Nasıl Teslim Edilmeli ?

E-arşiv faturalar firmalara nasıl ulaştırılmalı. bazen maille bazen watsapla geliyor faturalar. bunlar geçerli bir teslim şekli midir gelmedi diye itiraz edilebilir mi
  3. A

Pandemi Ücretsiz İzin Hakkında.

17.04.2020 den sonra işe girenleri ücretsiz izin girerken sistem kabul etmiyor. "17.04.2020 den önce işe girmiş olmalı " diye uyarı veriyor. peki bu durumda 17.04.2020 den sonra işe girenleri işten çıkaramaz mıyız?
  4. A

Ters Kayıt ile Fatura İptali

770.-xx 191-xx 320-xx böyle bir faturayı ters kayıt ile iptal girdiğimizde 191 mi 391 mi kullanılmalı?
  5. A

Muhtasar Sgk Tüm Türkiye Genelinde

Beyanname Kontrolleri Sırasında Alınan Mesajlar SGK Mesajı : EKSİK ADRES BİLGİLERİNİZİ tamamladıktan sonra belgenizi onaylayabilirsiniz (UAVT adresi https://uyg.sgk.gov.tr/isyeriadresguncelleme/Welcome.do) yukarda yazıldığı gibi bir hata çıkıyor. bazı tahakkuklarda nasıl düzeltebilirim bunu?
  6. A

Gıb E-Fatura Sistemi

öyle olsaydı diğerlerini de görüntüleyemezdik. bu sorun bazı firmalarda yaşanıyor
  7. A

Gıb E-Fatura Sistemi

e faturada gibin sistemini kullanıyoruz. bazı firmaların kestiği faturalar görüntülenmiyor. fatura bilgisi görünüyor fakat içeriği görüntülenmiyor. firmadan e mail ortamında istiyoruz. bu durum firma bazında oluyor. yani x firmasının kestiği hiçbir faturayı görüntüyemiyoruz. bu durumun...
  8. A

Muhtasar Hakkında

teşekkür ederim.
  9. A

Muhtasar Hakkında

ihbar tazminatı alan kişi sadece sgkdan muaf. kıdem tazminatı alan kişi hem sgk hem gelir vergisinden muaf. huzur hakkı alan kişi sgkdan muaf doğru mu?
  10. A

Muhtasar Sgk Tüm Türkiye Genelinde

inşaat şirketiyiz ve birden fazla sgk dosyamız var. bu durumda tek bir beyanname mi vereceğiz yoksa her biri için ayrı mı olacak?
  11. A

Muhtasar Hakkında

beyanname programında yer alan "sgk muaf istisna ve gelir vergisi muaf istisna" personel sayısı bölümleri yer alıyor. burada hangi tür ödemeler sgk ve gelir vergisinden muaf veya istisna sayılıyor.
  12. A

Otomatik Bes Yeniden Giriş

Aynen bizde de aynı durum var. çok fazla gir çık olduğu için çok sıkıntı oluyor
  13. A

Otomatik Bes Yeniden Giriş

daha önce firmamızda çalışan biri besten cayma hakkını kullanmıştı ve işten ayrıldı şimdi tekrar işe girdi. tekrar bes sistemine eklemek gerekir mi?
  14. A

Amortisman Hakkında

bir aracımız temmuz ayında satıldı. temmuz ayında olan amortisman giderini yazmak gerekir mi?
  15. A

Ay Sonu Kuruş Bakiye Veren 320 li Hesaplar

ay sonları virman yapmayınca e defter gönderirken hata veriyor. ben genelde borç bakiyesi varsa 159a alıyorum. bir sonraki ay 320 da bir hareket olmazsa orda bırakıyorum. hareket olursa tekrar oraya atıyorum.