Antalya007 kullanıcısının son içeriği

1. A

Hayır Amaçlı Dağıtılan Lokma Gideri-KKEG

Lokmayı kim dağıttırıyorsa ondan düşerim. Hepsi mutabıksa eşit bölerim.
  2. A

Döviz Borcunun Tl Kuru Üzerinden Ödenmesi

Bir gün öncenin kuru zaten bir gün sonranın kurudur.
  3. A

Hayır Amaçlı Dağıtılan Lokma Gideri-KKEG

Peki ben farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum. Bu Kkeg midir yoksa 131 midir? Kkeg olması kar dağıtımını azaltması demek. Görüşlerinizi rica ederim. Cengiz Üstad konuya sizin vasıtanızla atlamış gibi oldum ancak lafım sizi düzeltmek değil. Felsefi olarak tartışmak istiyorum. Yoksa bende...
  4. A

Arsası Karşılığı 4 Daire Alan Şahıs Daireleri Aynı Yılda Satarsa?

Bu konunun sonu yok. Özetle idare bunu toplu satıştan dolayı ticari faaliyet olarak görür.
  5. A

Kooperatife Ait Konut Kirası hk.

Merhaba bilmediğim için soruyorum. Yapı kooperatiflerinin k.vergisi mükellefi olması ne demek? 2018 sonrası ortak dışı işlemlerde iktisadi işletme kurulup oradan kurumlar vergisi verilecek ancak ortak içi işlemler muaf olmaya devam edecek diye okudum. Açma şansınız olabilir mi müsait olduğunuzda...
  6. A

Encümen Kararıyla Verilmiş Olan Cezanın Gider Olarak Kayıtlara Alınıp Alınmayacağı.

Merhaba Meslektaşlarım encümen kararıyla verilmiş olan yüklü bir cezam var. (İmar kanununa aykırılık.) Kayıtlara gider olarak alınabilir mi?
  7. A

Geçicide Yatırım İndirimi Hesaplama

İmalatçı ise oran değişir. Yatırım döneminde diğer faaliyetlerden kazanç var ise uyguluyabilirsin ancak yatırım bitmediği için kristal top gibidir. Belge kapansın işletme döneminde uygulamanda yarar var. Ama düz mantık gidersek. Vargi oranı 25 ise 70 lik kısmı senin avantajın. Devlet...
  8. A

Belgenin kapamasını yaptınız mı?
  9. A

Kardeş yazmadığın yer kalmadı. Forum olsun, whatsapp olsun, telegram olsun. Sana sirküleride attık, seminerler var dedik youtubda izle dedik. Sen taşıma suyla bu işi yürütemezsin. Patlayacaksın haberin olsun. Bunun altına istediğini yazabilirsin. Polemiğe girmeyeceğim.
  10. A

AGİ Sadece Asgari Ücretlilerden Kaldırıldı

Agiyi gömdük öyle birisi yok. İndirim yok.
  11. A

Geçmiş Yıla Fatura

Karşı taraf ya da siz iade almıyorsanız. Usulsüzlükten yırtma şansınız çok yüksek. İade alınırsa kontrol raporunda el sallama olasılığı çok yüksek.
  12. A

Dövizli Sipariş Avansları Yıl Sonu Kur Değerlemesine Tutulur mu ? Ve Mutabakat Sorunu

Konu net Maliye değerlenir diyor. Ancak Danıştay değerlenmesede olur diyor. (Farklı bakış açısına göre). Uygulamada değerlemeyenleri görüyorum.
  13. A

Yatırım Teşvik İndirimi Nasıl Hesaplanır ?

Zarar olduğu için yazacaksınız ancak zaten Yatırım Katkı tutarına etki yapmaz. Endeksleme konusunu gördüğüm çok kişi atlıyor o konuya da bakın.
  14. A

Kira Getirisi Olan Gayrimenkulün 2 Yıl Sonra Satışında Kdv İstisnası

B.07.1.GİB.4.42.16.01-125-40274 Tarih: 12/05/2020