artcrimes kullanıcısının son içeriği

1. artcrimes

Muhtasar Sgk Beyanında 10 Gündür Onay Veremiyorum

MUHSGK e-Beyanname'ye giriş yaptıktan sonra "paket ara" bölümüne tıklayıp bekleyen paketleriniz var mı kontrol ettiniz mi? Paket ara bölümünde onaylanmamış bekleyenler var ise önce onları iptal edin, sonra yeni beyannameyi gönderin sorun düzelir.
  2. artcrimes

İnsan Kaynakları Kitap Tavsiyesi

İsa arakaş'ın kitabını aldım, hatta birden fazla kitabını aldım fakat tavsiye etmiyorum, Resul hocaya bakabilirsiniz varsa eğer bu alanda kitapları.
  3. artcrimes

e Arşiv Fatura Nasıl İptal Edilir

Benim görüşümce; eFatura olsaydı eğer, e-fatura iptal portalı (gib websitesinde) iptal edebilirdiniz. Fakat e-arşiv pasif fatura olduğu için ve süre geçtiği için iade kesmesi gerekiyor karşı tarafın.
  4. artcrimes

e Arşiv Fatura Nasıl İptal Edilir

Konuyla ilgili aramada şöyle birşey buldum Alıntıdır: E-Arşiv faturanızı alan taraf bir işletme ise, size bir iade faturası oluşturabilir. Bu şekilde, herhangi bir iptal işlemi yapmak durumunda kalmazsınız. Eğer faturayı alan taraf bir son kullanıcı yani bireysel müşteri ise, faturanın alt...
  5. artcrimes

Verbis Kayıt Zorunlu mu?

Verbis kayıt süreleri uzatıldı: Haber: https://www.alomaliye.com/2020/06/23/veri-sorumlulari-siciline-verbis-kayit-sureleri-uzatildi/ Verbis Kayıt İçin şu linke bakabilirsiniz: https://verbis.kvkk.gov.tr/DataResponsible/Register
  6. artcrimes

2018 HGS Kaçak Geçiş Affı Başladı mı?

Selam Bakanın açıkladığı; "HGS OGS'de kaçak geçişlerde 10 kat cezayı 4 kata indiriyoruz. Yüzde 25 indirim yapıyoruz. 950 Milyon TL'lik cezanın yüzde 60'ından vazgeçeceğiz" dediği yasa yürürlüğe girdi mi? İnternette araştırma yaptım ancak hgs affı veya ogs affı ile ilgili bir bilgiye...
  7. artcrimes

Google Spame Karşı Hürriyet, Milliyet ve Radikal Websitelerini Sildi

İnternet devi Google, arama motoru index sonuçlarından spam yaptıkları gerekçesiyle Hürriyet, Milliyet ve Radikal websitelerini tamamen sildi. Bu duruma göre google'da haber arandığında veya hürriyet, milliyet, radikal kelimelerinde arama yapıldığında hiçbir şekilde bu sitelere ait sayfalar...
  8. artcrimes

Soma Maden Ocağı Faciası

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'da maden ocağında çıkan yangında ölenlerin sayısının 205'e yükseldiğini bildirdi. MANİSA Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'da maden ocağında çıkan yangında ölenlerin sayısının 205'e yükseldiğini bildirdi. Eynez...
  9. artcrimes

Samsung Galaxy S5 Canlı Yayında Tanıtım

Samsung'un yeni Amiral gemisi S5, bugün Türkiye saati 21:00'da youtube kanalı üzerinden canlı olarak tanıtılacak. Yeni Galaxy S5 16 MP kamera ve ve Xperia gibi su geçirmez özellikte olması bekleniyor. Aşağıdaki bağlantıdan canlı yayını saat 21:00'da takip edebilirsiniz: Samsung Mobile - YouTube
  10. artcrimes

iPhone 5S ve iPhone 5C Tanıtıldı

iPhone ailesinin uzun süredir beklenen iki yeni üyesi iPhone 5S ve 5C Apple'ın Kaliforniya'daki merkezinde düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Apple CEO’su Tim Cook, bu sene farklı bir yol izleyeceklerini belirterek iPhone 5 yerine iki yeni cihaz geliştirdiklerini söyledi. Daha önce internete...
  11. artcrimes

Samsung Galaxy S4 Ön Satışa Çıktı

Samsung markasının yeni amiral gemisi Galaxy S4 lansmanından kısa süre sonra Türkiye’de piyasaya çıkıyor. An itibariyle bazı e-ticaret sitelerindde ön satışa sunulan Samsung Galaxy S4′ün peşin fiyatı 1999 TL. Siyah ve beyaz olmak üzere 2 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulan cihaza ön sipariş...
  12. artcrimes

Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği (Melek Yatırımcı - Girişimci)

Hazine müsteşarlığı tarafından geçen sene hazırlanan Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği bugün resmi gazetede yayınlandı. Başbakanlık (Hazine Müsteşarlığı)’tan: BİREYSEL KATILIM SERMAYESİ HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam MADDE 1 – (1) Bu...
  13. artcrimes

Damga Vergisi Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 56)

01 Ocak 2013 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 28515 Maliye Bakanlığından: DAMGA VERGİSİ KANUNU GENEL TEBLİĞİ (SERİ NO: 56) 488 sayılı Damga Vergisi Kanununun (1) mükerrer 30 uncu maddesinin 5281 sayılı Kanunun (2) 6 ncı maddesiyle değişik birinci fıkrasında, “...Her takvim yılı başından geçerli...
  14. artcrimes

Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 61)

01 Ocak 2013 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 28515 Maliye Bakanlığından: EMLAK VERGİSİ KANUNU GENEL TEBLİĞİ (Seri No: 61) 1. Giriş 2013 yılına ait emlak (bina, arsa ve arazi) vergi değerleri ile 2013 yılında mükellef olacakların emlak vergi değerlerinin hesabında dikkate alınacak asgari ölçüde...
  15. artcrimes

Harçlar Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 69)

01 Ocak 2013 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 28515 Maliye Bakanlığından: HARÇLAR KANUNU GENEL TEBLİĞİ (SERİ NO: 69) 492 sayılı Harçlar Kanununun (1) 5281 sayılı Kanun (2) ile değiştirilen mükerrer 138 inci maddesinde, “… Her takvim yılı başından geçerli olmak üzere önceki yılda uygulanan maktu...