aslivolkan kullanıcısının son içeriği

1. A

Aralık Ayının Kdv' sinin İndirimi

bu sitede daha önce okumuştum aralık ayına ait geç gelen faturaların kdv sini ocak ayında indiremezsiniz diye herkes aynı şeyi yazınca inandım ve 500 ytl lik kdv mi işlemedim ama sonuç yanlış bilgi olduğu ortaya çıktı ismmo nun yayınladığı mali çözüm dergisinin ekim-kasım-aralık 2005 sayısının...
  2. A

Kıdemin İşverene Maliyeti

iyi günler arkadaşlar 7 yıldır çalışan işçi işveren tarafından tazminatı ödenerek işten çıkarılıyor. 7*531=3717,00 tyl tazminatı bunun %0,6 si işveren terafından damga vergisi olarak muhtasarda gösterilerek ödenecek. bunun dışında yapılması gereken bişey var mı acaba ve muhasebe kaydı nasıl...
  3. A

Hem Ev Hem İşyeri Kira Geliri Olanlar İçin

benim anlayamadığım işyeri kira geliri elde edenler bu işyeri basit usule tabi ise ve yıllık kira geliri 1350 ytl ise bunu bildirmeli midir aynı kişinin 2350ytl de ev kira geliri var. geçen seneler bildirim yapılmış toplamı alınarak kira gelirlerinin ve vergi dairesi kabul etmiş ama kanun işyeri...
  4. A

Açılış Fişi

işletme defterinden bilançoya geçen bir mükellefin bilgileri şöyledir. 153 ticari malları 90212,00 (dönem sonu mal mevcudu) 190 devredeni 15131,78 karı 3056,84 aralık 2005 te 3 adet sigortali işçisi işe başlamış toplam bunlara 422,22 lira sosyal güvenlik kesintisi ödenmiş açılış kaydı şöyle...
  5. A

e-bildirge Sayfasına Giremiyorum:((

arkadaşlar bu kanuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. bilgisayarımdan ssk.gov.tr adresine giremiyorum. bilgisayarcı geldi şaşırdı kaldı her siteye giriyorum ama ssk nın sitesine giremiyorum formatladı yine aynı bildirgelerimi internet kafeden yolluyorum mecburen bunun için ne...
  6. A

Kıdeme Hakkı Var mı?

30.06.2005 te işten çıkarılan ve tekrar 7.10.2005 tarihinde işe alınan ve 28.02.2006 da kesin olarak çıkışı verilen işçinin çalışma süresine göre kıdem tazminatı almaya hakkı varmıdır??????? mutlaka kıdem tazminatı için aralıksız olarak mı bir yıl çalışılmalıdır. teşekkür ederim :))
  7. A

Konusu Taşımacılık Olmayan Ltd. nin Araç Kiralaması

şirket ünvanında taşımacılık yada araç kiralama hakkında herhangi bir ibare olmayan bir limited şirket aktifine kayıtlı olan minibüsü belediyeye kiralamak isterse nasıl bir yol izlemeli. burdan elde ettiği geliri nasıl vergilendirmeli hangi hesaba atmalı. aynı işlemi emekli biri kendi aracıyla...
  8. A

Asgari Ücretin Kaydı

yeni asgari ücrete göre yevmiye kaydını örnek olarak gösteririmisiniz? bordro bilgilerini verebilirmisiniz?teşekkür ederim