aygunh34 kullanıcısının son içeriği

1. aygunh34

Tekrar İşsizlik Ödeneği Alabilir miyim ?

İşten çıksan da çıkarılsan da hak etmiş olduğun işsizlik maaşından kalan ödemeleri alabilirsin. Tundra'nında dediği gibi "Ödenekten yararlanırken, işsizlik ödeneğinden yararlanma süresi doldurulmadan tekrar işe girilmesi ve işsizlik ödeneğinden yararlanmak için gerekli olan şartları yerine...
  2. aygunh34

Mobil Uygulama Geliştirici Vergi Fatura Durumu

Buraya bir bakın isterseniz. https://www.alomaliye.com/2022/06/08/sosyal-icerik-ureticiligi-kazanc-istisnasi-brosuru/
  3. aygunh34

Çelik İşinde Kdv Tevkifatı Durumu

Merhaba, İnşaat halindeki binamıza demir-çelik imali merdivenler, korkuluklar v.s. işçilik ve malzeme dahil işlem yapılmıştır. Firmanın bize keseceği fatura tevkifatlı mı olacaktır. Yada Sadece malzemeye tevkifat uygulayıp ayrıca işçilik mi kesecektir.
  4. aygunh34

Avukat E-Smm Yerine E-Arşiv Fatura Kesmiş

Karşı tarafın c.savcılığı olduğunu görmemişim evet büyük ihtimalle ellerinde e-arsiv sistemine girecek şifre yoktur ki belediyeler bile elimizde şifre yok sisteme giremiyoruz diyorlar. En azından karşı taraftan şu tarihli şu nolu fatura sehven tarafımıza kesilmiştir ve kabul edilmemiştir gibi...
  5. aygunh34

Avukat E-Smm Yerine E-Arşiv Fatura Kesmiş

E- Arsiv portal üzerinden iptal talebi oluşturun. Karşı tarafta kabul etsin.
  6. aygunh34

Airbnb Gibi Yurt Dışı Firmaların Faturalarında KDV

Merhaba, Kimseden cevap gelmemiş ben kendi mantığımı yürüteyim. :) -Airbnb benim belirlediğim ücreti aynen müşteriden çekip ( komisyonu tüketiciden almak kaydıyla ) hesabıma parayı yatırırsa ben bu yatan tutar üzerinden iç iskonto ile kdv hesaplayıp airbnb'ye fatura keseceğim. Yok eğer benim...
  7. aygunh34

Pansiyonlar E-Faturaya Geçme Zorunlulugu

Yada üstadlar değerli bilgilerini aktarırlarsa buda çözüm olacaktır. :) Syg.
  8. aygunh34

Yani burada kıstas yetkili makamlardan konaklama izni alınmış olması. ''(535 SIRA NOLU VUK GENEL TEBLİĞİ)'' bu tebliğde belediye ve turizm bakanlığından alınmış belge/ruhsat'tan bahsetmektedir. il özel idarede olsa sonuçta bu iş için ruhsat alınmış. Benim görüşüm geçmelisiniz ama; isterseniz 189...
  9. aygunh34

Airbnb Gibi Yurt Dışı Firmaların Faturalarında KDV

Merhaba, Ticari olarak ev, rezidans kiralaması yapacağız ve müşteri bulabilmek için yurt dışı kiralık ev v.s. firmalarında üyeliğimiz olacak. -Örneğin air bnb den aldığımız hizmete dair komisyon faturası bize ulaştığında kdv2 ile bu komisyon üzerinden bildirim mi yapacağız ve bu komisyon...
  10. aygunh34

' ''Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Belediyelerden yatırım ve/veya işletme belgesi almak suretiyle konaklama hizmeti veren otel işletmeleri'' belediyeden ruhsat alındığına göre '' Bu Tebliğin yayım tarihi (22.01.2022) itibariyle faaliyette bulunanlar 01.07.2022 tarihine, bu Tebliğin yayım...
  11. aygunh34

Müşteri Listesi

Merhaba, 1+1 daire var ve bunu 10-15 gün süreler ile kiraya vereceğiz. Oda sayısından dolayı belediyeye ruhsat için basvurmadik 5 oda ve üzeri için başvuru alıyoruz dediler.Emniyete başvurduk ve KBS kaydını yaptırdık.Simdi benim merak ettiğim "Vergi Usul Kanunu’nun 240’ıncı maddesine göre...
  12. aygunh34

Günlük Kiralık Ev E-Fatura E-Defter

evet aynen dediğiniz gibi "Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Belediyelerden yatırım ve/veya işletme belgesi almak suretiyle konaklama hizmeti veren otel işletmeleri" demektedir. Bakanlıktan turizm işletme belgesi almasak bile belediyeden günlük daire kiralama işi ile ilgili ruhsat alacağız...
  13. aygunh34

Günlük Kiralık Ev E-Fatura E-Defter

Merhaba, turizm yatırım teşviki ve turizm işletme belgesi alanlar için ciroya bakmaksızın 01/07/2022 de e fatura ve e arşive 01/01/2023 yılında ise de e deftere geçme zorunluluğu bulunmaktadır. Bir kaç sorum olacak, 1- Limited şirketiz ve faaliyete yeni basladik. Turizm işletme belgesi almadan...
  14. aygunh34

Trafik Kasko Sigorta Poliçe Kaydı Hk

"Faaliyetleri kısmen veya tamamen binek otomobillerinin kiralanması veya çeşitli şekillerde işletilmesi olanların bu amaçla kullandıkları hariç"
  15. aygunh34

Trafik Kasko Sigorta Poliçe Kaydı Hk

Merhaba, Binek araçlarda %30-%70 ayrımına dikkat ederek. 681 ( 2021 yılına isabet eden pay ) 740/770 ( %70 pay ) 689 (Şu an dönem giderinden %30 olan pay ) 180 (Gelecek dönem giderleştirirken %30- %70 paya dikkat edersiniz.) 329