aykut111 kullanıcısının son içeriği

1. A

Otel

Otellerdeki belge düzeni ve 'miadlı' evraklar hakkında bilgiye ihtiyacım var. Normal bir işletmeden farkı varmıdır ???Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ?? Alkollü içecekler'de indirim konusu yapılacak kdv ve fatura düzeni
  2. A

Çözemedim gitti

-Özel güwenlik şirketlerinin prim oranı % kaçtır ??? -Özel güwenlik şirketleri (Ör: X tekstil fabrikasının güvenlik hizmetlerini wermeye başladıklarında) TAŞERON mu olurlar ?{ Bu konuda uygulamada taşeron olanlara rastlamama rağmen SSK dan aldığım bilgi karşı yöndedir} -Aynı il içersinde farklı...
  3. A

İhtar

Apartman yönetimi kapıcısını çıkartmak istiyor. Sebep, işçinin kat maliklerine kaba davranması ve küfür etmesi ........ Nasıl bir yol izlenmeli.......... İhtar çekilecekse bir örnek nereden bulabilirim....
  4. A

Yatırım Teşviği Kapsamında

Yatırım teşviği kapsamında satın alınmış Makine satışında dikkat etmemiz gerekenler ??
  5. A

Dilekçematikte sorun

İşe başlama formunu doldurduktan sonra sayfa A4 e sığmıyor. Sayfa yapısından ayarlamaya çalıştım beceremedim.Bunun formülünü bilen arkadaşların yardımını bekliyorum... Dilekçematikteki işe başlama formu 1 sayfaya nasıl sığdırılır ???
  6. A

Böyle Rezalet Gördünüz mü ??

Şu ilana bir bakınız: http://intoko.kijiji.com.tr/c-ve-Eleman-Muhasebe-Verenler-BELGES-Z-ARKADA-LAR-BEYANNAMELER-N-Z-NTERNETTEN-YOLLANIR-W0QQAdIdZ40673398 Yazıklar olsun,nerede İSMMO, nerede 3568, nerede Savcılığa ihbar verecek oda kurulları
  7. A

Eylem

Vergi dairelerinde iş yavaşlama eylemi varmış.Şimdi öğrendim :) Hangi şartlarda çalıştıklarını en iyi biz biliyoruz......... Kendilerini destekliyorum.....
  8. A

5188 Sayılı Kanun Kapsamında

Yeni mükellefimiz Özel Güvenlik şirketidir. Bu konuda tecrübeli arkadaşlarımın.Önerilerini bekliyorum. - Şirket, X firmasından İş aldığında taşeron mu olur ??? - Şirket taşeron olmazsa, 4/5 tevkifat mutlaka uygulanacak mı ??? - 20 İşçiyi A şehrinde , 20 işçiyi B şehrinde, 20 işçiyi C şehrinde, 5...
  9. A

Erken POS cihazı

Mükellef için İşe Başlamayı verdik fakat yoklama memuru henüz tutanak için teşrif etmedi.. Bu arada Banka,Evrakları yeterli görüp POS cihazı taktı işletmeye.....Bu arkadaşlar basılı evrakları olmadığı için fatura vb evrak düzenleyemeyecekler. Bir sorun yaşarmıyız ?*(POS ta yaptıkları satışlar...
  10. A

Ne Yaparsak, Ne Olur?

Bir üstadımdan (Üzerimde emeği vardır) Ltd Şti geldi.... 2007 den devreden KDV si (Beyannamede) 13.000,-YTL,açılış bilançosunda da devreden KDV olarak 12.000,-YTL(Rakamları yuvarladım) var. Şimdi bu durumda ne yapmalıyım. ???
  11. A

Türk Bayrağı

Mükellefim, logo ve tabelasında Türk bayrağı kullanmak istiyor.Müracaat yeri ve izin için nerelere başvurmak gerekir ?
  12. A

Özel Güvenlik Şirketi

Özel güvenlik şirketi kurduk.SSK açısından özellik arz eden durumları varmıdır ??? SSK açısından diğer işletmelere göre dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir ???
  13. A

Yeni Cezalar

Kanuni süresinden sonra verilen KDV beyannamesinin cezası kaç ytl ???
  14. A

Kafalarına göre

Sakini olduğum yazlık site yöneticisine 2003-2007 arası ecrimisil (Denizi işgal yüzünden)ödeme ihbarnamesi göndermişler.Sitenin vergi dairesinde kaydı yoktur.Bu yüzden mal müdürlüğü 2003 yılındaki "kendince tespit ettiği" yöneticinin adına ihbarname çıkartmış.Söz konusu eski yöneticinin nerede...
  15. A

E-beyan

e-beyan şifreleri başvurduktan sonra kaç günde Meslek Mensubuna geliyor. Bu konuda yetkili olan; bağlı olunan vergi dairesi mi ?, yoksa Ankara'dan falan mı geliyor ???