B
Etkileşim Puanı
0

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Hiçbir sorun olmaz inşaat çalışanları birkaç inşatta birden çalışabildiği için birkaç yerde sigortalı olabiliyor.
    Yeterlilik Belgesi,sağlık raporları,isg eğitim sertifikası, (birde yeni öğrendim) yüksekte çalışma eğitimi :) yani çok detayları var.O yüzden bunlara girmedim.
    Sayın Bernac gerçeğe bakarlar.İsterse çaycı diye alsın.Ama o kişi tesisat için bir yere gider ve başına da bir hal gelirse,hem iş güvenliğinden hemde hatalı meslek kodundan (01.01.2018 den itibaren) ceza yiyecektir.Sonuçta faaliyetin kendisi tehlikeli gruptur.
    Merhaba
    Sorunuzun cevabını tam bilmediğimden iş paslaştığım firmadaki arkadaşımı aradım.İyiki de aramışım.O kadar teknik detayları varmış ki.O konulara girmiycem.kesin olan şu ki;
    evet,mükellefiniz kapsama giriyor,bu hizmeti kesinlikle almalı.
    İyi çalışmalar
    Peki aynı ay içerisinde başka inşaatta da çalışıyorsa,işçi için o zaman puantaj hesaplatabilirim deil mi çalışmadığı günleri diğer işyerinde tamamlaması durumunda
    bir de özel inşaatta ara vermenin bir süresi varmı dır?
    1- Dediğiniz durum aynen o şekilde. 20 günün altında puantaj gösterirseniz kalan günleri gss olarak ödemek zorunda kalırlar.

2- Mesleki yeterlilik belgesi olması gereken meslek grupları var. Sıvacı ve inşaat boyacısı bu meslek gruplarından. Altta link vericem oradan bakabilirsiniz hangi mesleklerde belge zorunluluğu var. O mesleklerin dışında bir meslek kodu seçersiniz giriş yaparken.

MYK Web Portal
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…