beyhanserin kullanıcısının son içeriği

1. B

Basit usul hk.

Merhabalar, Taksi plakası kira geliri olan basit usul mükellefinin kira geliride olursa Gelir vergisine tabi olurmu?
  2. B

Kıdem tazminatı hk.

Merhabalar, İşin sona ermesi nedeniyle işten çıkan işçilere kıdem tazminatı ödenirmi. Teşekkürler
  3. B

SSK Başvurusu Yapmayan İnşaat İşleri Hk.

Merhaba, Benim sorum şu inşaat onarım işlerinde ssk işyeri başvurusu yapılmadığı durumlarda ne gibi sonuçlar ortaya çıkar.
  4. B

İlişiksizlik Belgesi Hk.

Merhabalar, Firmadan işçi çıkışı yapıpda işçi çalıştırmadığına dair dilekçe vermeyen firmaya cezai yaptırım uygulanır mı? ne yapılabilir bu konuda... Teşekkürler,
  5. B

Bedelsiz Satışın Yevmiye Kaydı Hk.

Merhabalar, Bedelsiz satış kayıtlarının nasıl muhasebeleştirildiği hakkında bilgi almak istiyorum. Teşekkürler
  6. B

Tevkifatlı Kdv Hk.

merhabalar, satışda tevkifatlı kd yi hangi hesapta izleyebiliriz birde bunun yevmiye kaydı nasıl olacak?
  7. B

Asgari Geçim İndirimi Hk.

Merhabalar. Asgari geçim indirimi ile ilgili evrakları doldurmayan kişiler için ne yapmak gerekir.
  8. B

Geçici Vergi Hk.

Merhabalar, geçici vergide bildirdiğimiz en son kesilen faturada firma 2 koçan kullanıyorsa her iki koçandaki en son faturalar mı yazılacak yoksa sadece birinin en sonki faturasını yazmak yeterli mi teşekkürler
  9. B

2007 için Ba Bs Hk.

Merhabalar, 2007 için hazırlayacağımız ba bs formlarının sınırının 30.000 ytl olduğu söyleniyor. 381 nolu tebliğ de böyle bir bildirim görmedim.İlgili tebliği öğrenebilirmiyim.
  10. B

İade fatura hk.

Merhabalar, İade verilen mallar için %100 iskonto uygulanırmı? teşekkürler..
  11. B

Kurumlar arasındaki iş ortaklıklarının vergilendirilmesi hk.

Merhabalar, İki limited şirket aralarında iş ortaklığı sözleşmesi imzalamışsa bunu vergi dairesine bildirmek gerekir mi? Maliyetlendirmesi ve vergilendirilmesi nasıl yapılır? Teşekkürler.
  12. B

Bağımsız denetçilik hk.

Merhabalar, Ben bağımsız denetçilikle ilgili sınavları nerden takip edebileceğimizi öğrenmek istiyorum. Teşekkürler,
  13. B

Otel İşletmelerinde Kullanılması Zorunlu Evraklar

Merhabalar, Otel işletmelerinde kullanılması zorunlu evrakları ve maliyeye yapılması gereken bildirimleri öğrenmek istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler..
  14. B

Tevkifatlı Kdv Hk.

Merhabalar, Devlet hastahanelerine tıbbi malzeme alım satımıyla ugraşan bir firma ara sırada makina tamiratı yapmaktadır. Burda verdiği hizmetten dolayı tevkifatlı kdv sözkonusu. Bu oran yüzde %90 mı yoksa %50 midir?
  15. B

Özel İletişim Vergisi Hk.

Merhabalar özel iletişim vergisinin gidere atılması ile ilgili yeni bir tebliğ yayınlandımı teşekkürler